Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Quoted post

Гост-Пушач

#51

2012-12-06 17:03

Вървете на майната си с тази петиция. Хора губят работата си и целия бизнес страда от това, но това вас не ви интересува глупаци прости.
Уж живеем в свободна и демократична държава, а забраните и рестрикцийте стават все повече.
Оставете всеки сам да реши дали ще пуши и как иска да умре. Не е нужно Евросъюза да го решава вместо мен.
Твърдо съм против тази забрана за пушене на закрито.

Отговори

Мартина Апостолова

#61 Re:

2012-12-06 21:44:00

#51: Гост-Пушач - Господин, Гост-Пушач, явно цигарения дим е замъглил трезвото Ви мислене! Точно защото "уж живеем в свободна и демократична държава", всеки има правото ДА НЕ ТЪРПИ ОТРОВНИТЕ ДИМИЛКИ НА ПУШАЧИТЕ! Никой не Ви забранява да пушите, Ваша си работа как ще умрете, аз не искам да умра от Вашия дим! Тук не се отнема правото на пушача да пуши, а се дава право на непушача да НЕ ПУШИ!!!!! СЪБУДЕТЕ СЕ!!!! Каква Европа, какъв Европейски съюз.... ние сме бетер от най-простите нации....

Българин

#63 Re:

2012-12-06 21:56:30

#51: Гост-Пушач -

 

Ти си искай, ама опушваш и останалите. ТЪПАК

Справедливка

#66 Re:

2012-12-06 22:17:37

#51: Гост-Пушач -

Никой не ви ограничава правата, вие така и не успяхте да го разберете това. И никой не ви е забранил употребата на тютюневи изделия. ЗДРАВЕТО е на първо място. Вие може да не се грижите за него, но има хора, които поне се стараят да водят по-здравословен начин на живот, въпреки условията, в които живеем. Моля ви вие да не отнемате нашето право на здравословна околна среда - това право е заложено и в Конституцията на Р България:

Чл. 55. Гражданите имат право на здравословна и благоприятна околна среда в съответствие с установените стандарти и нормативи. Те са длъжни да опазват околната среда.

Нека всички да имаме право и условия да посещаваме заведения и всякакви други обществени места, без да сме принудени да се тровим. И нека мислим за децата и подрастващите - те ще пушат със сигурност по-малко, ако не свикват ежедневно с цигарите.

 

Васил

#68 Re:

2012-12-06 22:30:50

#51: Гост-Пушач -

Аз пък съм твърдо против пушенето в закрито пространство! Вредно е за мен и за околните. Затова тези, които вредят трябва да излизат навън, където не носят толкова вреди на околните. Губят си бизнеса малки провинциални кръчмари, а и изобщо не съм сигурен дали е заради тютюнопушенето или кризата.


Гост

#69 Re:

2012-12-06 22:35:14

#51: Гост-Пушач -

Как да стане като пушачите не оставят възможност на другите (непушачите), които впрочем са мнозинство, да изберат как искат да умрат и дали да са пасивни пушачи? Това е право на личен избор и пушачите не трябва да го натрапват на непушачите, най-малкото защото са малцинство, а и точно те са тези, които вредят. Никой не ти забранява да пушиш. Просто, ако искаш да пушиш трябва да е на място където не пречиш на другите. 1-вият път, в който се наложи "толерантните" пуашачи да направят някакъв компромис и стана голяма драма.

непушач

#155 Re:

2012-12-07 21:24:40

#51: Гост-Пушач -

С подписа си СВОБОДНО,ВОЛЕВО И СЪЗНАТЕЛНО защитавам ПРАВОТО СИ да съхраня и опазя здравето си и ДА ПО ПРЕЧА на БЕЗОТГОВОРНИТЕ около мен да го сторят.Аз ли да излизам вън, докато такива вредители като теб АБСОЛЮТНО СЪЗНАТЕЛНО,ВОЛЕВО И НЕНАКАЗАНО  увреждат МОЕТО ЗДРАВЕ?!Ако си отговорен за СВОЕТО здраве , ПРИ тютюнопушенето!Ако не-ВЪРВИ ПО ДЯВОЛИТЕ!

Гост-Непушач

#320 Re:

2012-12-10 20:38:03

#51: Гост-Пушач -

Страхотна логика. Аз не съм видял нито едно заведение да фалира. А това, че ти си много умен и пушиш не означава, че и аз трябва да ти дишам отровите. Какъв си ти, че ще ме тровиш бе ? Ходи се трови навънка стига си ревал, като наркоман

Гост- нормален човек

#463 Re:

2012-12-12 00:00:28

#51: Гост-Пушач -

Кой е простият глупак? Тези които ти дишаха дима по заведенията ти ли ще "решаваш как да умрат"?

Ние не искаме да воним на кюмюр след всяка вечер в заведение, мерси.

Ай сиктир на теб и на себеподобните ти.

Гост-НЕпушач!

#860 Re:

2012-12-13 12:37:21

#51: Гост-Пушач -

Да,а ти замисляш ли се как се чувстват всички,които НЕ пушат,когато отидат на заведение и е опушено от цигари? Това не е ли дикриминация към непушачите? Аз длъжен ли съм да ви дишам помийте?

smoking

#1068 Re: you can smoke

2012-12-14 21:32:29

#51: Гост-Пушач -

Няма забрана на тютюнопушенето. Всеки може да пуши толкова, колкото пожелае. Но не може да го прави публично. Няма забрана човек да задоволява физиологичните си нужди толкова пъти, колкото иска. Но не може това да става публично. Има правила за поведение в обществото. Има списъци от неща, които е неприлично да се правят на публични места и тези списъци с развитието на обществото съдържат нарастващ брой самоограничения. За примитивните общества ограниченията са малко. В културния свят тези ограничения са много, поради основния принцип на модерното общество - на индивида е позволено само това, което не създава някакъв дискомфорт в околните. В културния свят по известни причини (здравословни и други) в съвремието пушенето на публични места се смята за неприемливо. Тогава пред нас е дилемата: ако смятаме, че трябва да бъдем част от културния свят - тогава няма да се пуши на публични места; ако решим, че културното ниво на нашия народ е ниско - тогава ще пушим много и навсякъде. С тези нескончаеми дискусии "да или не" не виждате ли, че обиждате нашия народ, който още преди век по категоричен начин е показал своето отношение към тази вредна привичка - българската селянка никога не е пушила, масово са пушили само циганите - мъже, жени и деца.

gost

#1073 Re:

2012-12-14 22:49:36

#51: Гост-Пушач -

wseki iybira sam kak da mre towa e qsno , no drugite ne sa dlyjni da mu dishat pusheka, i vsichki da plashtame za  lechenieto na takiwa kato Vas

Пощер

#1109 Re:

2012-12-15 16:52:10

#51: Гост-Пушач -

Като искаш, трови си се у вас. Аз искам също да ходя в ресторанти, кафенета и дискотеки и искам да дишам спокойно, а не да не мога после седмица да се отмириша. А заведенията фалират, защото хората нямат пари, станаха много мераклиите да са кръчмари. Ама на вересия не дават.

Non-smoker

#1172 Ти си прост! Тебе си трови, ама не вреди на околните!

2012-12-17 21:54:01

#51: Гост-Пушач Ти си прост! Тебе си трови, ама не вреди на околните!

Свилена

#1408 Re:

2013-05-28 12:24:53

#51: Гост-Пушач -

Хората вече  свикнаха със забраната и заведенията са пълни. А3 съм пушач, но предпочитам в заведенията да не се пуши.


Гост

#1897 глупакRe:

2013-05-28 20:23:27

Тъп-пушач-си

#1915 Re:

2013-05-28 20:41:46

#51: Гост-Пушач -  

 

Пуши където пожелаеш, само не и пред мен и децата ми. На добър път.

Гост

#2279 Re:

2013-05-29 12:34:36

Вие решавате за себе си но никой друг не е длъжен да ви го диша дима .Пушете колкото искате но защо трябва ние да ви го дишаме включително е деца ЗАЩО ни задължавате .Затова сме твърдо против връщане на тютюнопушенето!Вие може да пушите навсякъде ! А ние къде да отидем ??? Дори навсякъде в салоните за непушачи си мирише стабилно от другия салон.Тровите толкова деца само и само на вас да ви е удобно.Това е много много нередно!!!!

Мен

#3085

2013-05-31 19:14:15

#51: Гост-Пушач -  

 Съпругата ми работеше в магазин за детски играчки и той фалира, сигурно забраната за тютюнопушенето на обществени места им е попречила. Замислете се, фалират хранителни стоки, частни детски градини, магазини за дрехи и обувки. Икономиката ни е много зле...., закона е справедлив, защото пушачите тровят мен и детето ми. Не мога да нося отговорност за техните деца, но явно и те не могат.

 

Bivsh pushach!

#3432 Re:

2013-06-04 16:17:06

#51: Гост-Пушач -

Mnooooooo si tap be! Mnooooooooo

Horata si bili gubeli biznesa...prostotia goliama...samo v BG moje da e taka, vsiaka edna druga darjava kadeto restrikciata za nepushene na publichni zakriti mesta ia ima, zavedeniata sa si prigodili OTVAN (ne vatre) opredeleni mesta za pushachite, i e 1000 pati po-dobre, ama uj v BG bili umni! Tova samo e iliuzia...

Uj jiveem v svobodna i demokratichna darjava...po-skoro pretenciite sa che jiveem v naprednala darjava a ne takava sas zakosteneli razbirania koito ne davat predimstvo za zdraveto na tezi koito pone si go ceniat i ne pushat.


Гост

#3658 Re:

2013-06-08 14:56:52

Гост-непушач

#3665 Re: cigari

2013-06-08 15:28:49

#51: Гост-Пушач -  

 Щом сам искаш да решиш как ще умреш,защо аз да не реша сама как да живея?Защо трябва да ме тровиш и да  определяш живота ми? Пуши си в къщи колкото искаш и не отваряй прозорците,защото димът нахлува през моите  прозорци в моя дом,а там аз имам думата,нали?Уж сме в криза,нямате пари за храна и ел.ток,а изпушвате поне по 5 лева на ден,150 лева на месец!Та това е пенсията на много възрастни хора!?...


Гост

#3673 Re:

2013-06-08 16:25:58

#51: Гост-Пушач -

Най- после едно свестно мнение ! Супер просто е като изкарате пушачите навън уж спестявала здравната каса... от кво спестява като всички пушачи мръзнат като кучета и после по 3 пъти в един сезон на лекар и сумати пари хвърлиш за някакви лекарства. От горе на всичко като гледам цялата петиция пушачите сме по гонени от хероинозависимите. .. мен например ми пречат спринцовките и презервативите по парковете- дай да вдигна няква жалка петиция за това .

Петър Петров, Пловдив

#3844 Re: До Гост-пушач

2013-06-28 11:01:30

#51: Гост-Пушач -

Можеш спокойно да направиш това, което препоръчаш на тези, които искаш да убиваш, заради бизнесът ти. Бизнес, който убива невинни хора е престъпен! А престъпниците трябва да бъдат съдени! И не бъркай "Демократична държава" със "Анархистична държава", в която всеки може да прави каквото си иска, като се провира през рехавите и закони!