Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Quoted post

Умерено Толерантен

#34 Понякога моралът трябва да следва закона!

2012-12-06 14:37

(Аз съм непушач, но не се гордея с това!)
Особено нелеп е доводът, че забраната била едва ли не проява на фашизъм. След това същите тези наивни хорица предлагат да има отделни заведения за пушачи и непушачи. Е, това какво е? На някого може пък да не му се слуша чужда реч - трябва ли да направим отделни заведения за чужденци? За турци? За цигани? Аз лично не харесвам кафенето, което редовно посещавам, да се превръща от време на време в детска градина или пенсионерско сборище със съпътстващата ги гълчава, но това си е мой проблем... и добре прикритата ми неприязън не вреди на никого; а тук говорим за хора, които откровено тровят околните със зловонните си флуиди! И колко заведения още ще трябва да се открият (и къде, за Бога??), за да може всички да се почустват напълно щастливи? Просто е: заведенията са публично пространство, в което всеки обитаващ го трябва да се съобразява с околните - все пак имаме претенцията да сме цивилизовани хора.

Отговори

шит

#99 Re: Понякога моралът трябва да следва закона!

2012-12-07 12:06:43

#34: Умерено Толерантен - Този закон е недомислен!

Така е заведенията са обществено пространство,НО СА ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ.Собствениците на заведенията преследват една цел и тя е реализиране на печалба,те не са се нагърбили с функции по здравеопазването/въпреки че са инсталирали вентилационни системи/.