Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Quoted post

ivo_rachev

#1

2012-12-04 12:52

Аз не искам отново дим в заведенията!

Отговори


Гост

#33 Re:

2012-12-06 14:27:12

#1: ivo_rachev -

не ходи на заведения тогава

шит

#93 Re:

2012-12-07 11:49:02

#1: ivo_rachev -

На допълнението в изречението се слага непълен член!

непушач

#111

2012-12-07 13:21:20

Добре де, аз също съм непушач, обаче половината от хората, с които излизам, са пушачи. Какво правим? Аз седя повечето време сам на масата в заведение, защото те търчат навън да пушат?! По-добре да се върне старото разделение със зали за пушачи и непушачи

Недоволен

#176 Re: Абсурдно

2012-12-08 01:12:22

#1: ivo_rachev -

АЗ лично съм привърженик на идеята за НЕ на цигарите по завденията, да мога да излезна спокойно вечер с трите си деца и да хапнем в заведение на спокойствие от цигарите. Има едно огромно НО... има баланс между нужни рестрикции и крайност... докато се стигне до геноцид... малко пресилено или не, в крайна сметка ако се почне една война само главнокомандващия знае какво прави, а той губи контрол от екстаза си при наличието на безгранична власт, подарена от глупакЪТ, който го е избрал да го вкара в битката. А този в окопите е просто жертва. Живеем в дни на война срещу човешките права. Смешно е да се спира нещо, което води до много по-лошо.  За мен всеки, който прави подобни изказвания като тази петиция е просто един незнаещ човек. Невиждащ какво е това за целия персонал обслужващ "свободни" хора. Който иска трябва да може, който не иска трябва да бъде на неговото си място. От началото на пълната забрана са затворили 30% от заведенията в София. Дори едно прекрасно заведене като Яфата до Плиска фалира. Хората стават битови - празнуващи. Никой не му се ходи по заведения, за да бъде унижен като куче пред входа. Няма компания в която да няма поне 1 ощетен от това, че трябва да е помиара на компанията. Същото е и ако се приеме закон, че докато се пуши в едно заведение, непушачите трябва да са отвън пред вратата. След година-две ще се поеме политика за алкохола, който пие да не влиза, или обратното. Някой ден и ако имаш обувки... не влизаш... смешно е. Всички имат права и трябва да се пазят наравно. Аз не съм пушач, но не излизам вече никъде, защото предпочитам да поканя приятелите си вкъщи, за да могат да не се чувстват като отрепки пред заведенията. Това не е демокаратично, не е от полза за хората, оскърбително е за човешките ни права, не е нужно да се мачкаме взаимно за всичко. Направете петиция срещу дебелите!!! Те нямат по-малко права от пушачите!!! Или пък за грозните!!! Защо не? Също толкова субективно е! Просто още няма закон срещу тях!

Непушач

#180 Re:

2012-12-08 02:30:41

#1: ivo_rachev -

Искам пушенето да е задължително! А тези които не искат да са в заведения в които се пуши моля да си ходят сладкарниците, училищата и детските градини!


Гост

#217 petizii na kukuv den

2012-12-09 10:43:16

#1: ivo_rachev -

Kogato tij petizii imat njkakvo zna4enie togava gi slagaite, da zanimavate horata s gluposti, nekoi ste ti sedne da ti gleda tij petizii koi kakvo se podpisal...aide ne stavaite za posmeshiste, te ve4e durjavnizite dostatu4no sa vi osmeli, nema smisul i sami da si go nabutvame s gluposti kat tij petizii

марта

#305 Re:

2012-12-10 17:40:58

#1: ivo_rachev -  

 Абе Борисов......абе вие си отменяте сами законите които гласувате.....ама какво е това нещо.....ами тогава е време и за друго прегласуване май...


Гост

#306 Re:

2012-12-10 17:41:25

#1: ivo_rachev -

ОТКОГА ХОДЕНЕТО ПО ЗАВЕДЕНИЯ СТАНА ОСНОВНО ЧОВЕШКО ПРАВО ????????

АЗ ПЪК НЕ ИСКАМ ИДИОТИ В ЗАВЕДЕНИЯТА, ДЕЙСТВУВАТ МИ НА ПСИХИЧЕСТОТО ЗДРАВЕ И СМЯТАМ ДА ПУСНА ПЕТИЦИЯ ПО ВЪПРОСА .

КАТО СИ НАПРАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ СЛАГАЙТЕ СИ КАКВИТО ИСКАТЕ ЗАБРАНИ ,НИКОЙ НЕ ВИ КАРА НАСИЛА ДА ХОДИТЕ В ЧУЖДА ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ !!!


Гост

#336 Re:

2012-12-10 23:18:39

#1: ivo_rachev -

Тъкмо бяхме станали европейци и пак се върнахме в изходна позиция-законите не са за всички....

 

 

Selffer

#440 Няма да пушите, бе!!!

2012-12-11 21:12:11

 

Каква наглост сте това пушачите, не знам как нямате срам? Заради нищо друго няма да пишете, но заради тъпата си зависимост сте готови и на оръжие да излезете... Дано не отменят забраната, най-накрая се диша и се купонясва нормално. А тия тъпотии, които ги пишете, че непушачите фалирали заведенията са не смешни, ами гротескни -  колко ще загуби кварталното кафе от това, че няма да изпушите една кутия, докато пиете едно кафе??? Непушачите ходят по заведения заради самите заведения и за да харчат пари... Впрочем всички нормални заведения в София се пръскат по шевовете - не знам за какви фалити става въпрос...

Дил

#446

2012-12-11 21:42:16

Тъжно е, че лобистите и мръсните интереси пак ще надделеят

 

Надя

#484 Re:

2012-12-12 09:30:14

#1: ivo_rachev -

Аз съм твърдо против връщането на цигарения дим в заведенията. Бизнесът губел много, пушачите били ощетени. А пита ли някой как се чувстват непушачите когато влизат в заведение цялото опушено и после излизат миришещи на цигани? Пита ли някой непушачите дали не са дискриминирани, когато бизнеса прави две зали (ако въобще направи две) и залата за непушачи не е отоплена зимата или сервитьорката не идва поне 30 мин или пък може и осветление да няма даже.  Аз лично съм свидетел на такива неща, когато е имало две зали за пушачи и непушачи. Тогава непушачите бяха ощетени. Бизнесът не прави нищо за непушачите както трябва, затова няма право да има претенции. Във всяка цивилизована държава след забраната е имало сътресения в бизнеса, но после нещата са си идвали  на мястото и хората отново са тръгвали по заведенията дори и да не може да се пуши, защото в заведенията хората не ходят само да пушат!


Гост

#609 Re:

2012-12-12 17:07:39


Гост

#611

2012-12-12 17:11:18

Излез на вън мързеливи ми пушачо, не ме трови!


Гост

#641 Re: blabla

2012-12-12 19:27:31

#1: ivo_rachev -  

 Колко предприятия се закриха и квалифицирани хора остана без работа? Сектори като енергетика и телекомуникации, железници, оръжейните заводи и др. които са гръбнака на икономиката на една държава. Ресторантите ли са най-важния отрасъл за България? Защо не коментират това, че плащат за 4 часов раб. ден, но се работи по 12часа, не издават фискални бонове, лъжат в грамажа на храните и в качеството им? Ако на една улица има 5 заведения и не се пълнят ще останат 2 или 3 които са най-конкурентни и проблема се решава. Най-лесно е да препродаваш напитки с висока надценка.

Един от вас

#662 Re:

2012-12-12 20:12:40

о

#1: ivа посещавам заведения o_rachev - во става дума за д

Аз не мога да разбера какво точно им пречи на хората, които не пушат, да съществуват заведения и за хора, които пушат. Въпрос на ЛИЧЕН избор е къде ще отиде даден човек. Аз няма да посещавам заведенията или залите в заведенията, в които не се пуши, защото това е моя ЛИЧЕН избор. Не виждам проблем хората, които не желаят да се пуши в дадено заведение или част от него да не посещават тези места и това СЪЩО Е ЛИЧЕН избор. Мисля, че отново става дума за добре познатата на всички българска логика "Не е важно аз да съм добре, а важното е Вуте да е зле" Аз, от едно известно време наблюдавам нарочно заведенията, които преди това посещавах с удоволствие и,  които няма да посетя при положение на тази забрана и знаете ли какво ме удивлява? При положение, че в тях не се пуши поради забраната, НЕпушачите НЕ ги посещават. Заведенията са пусти дори петък и събота вечер, за които преди тази забрана местата бяха заети с предварителна заявка дни преди това. Скъпи НЕпушачи защо не посещавате заведенията?  Ние пушачите, както казах и преди направихме своя ЛИЧЕН избор и няма да посещаваме заведения в които плащаме наравно с всички, но правата ни са нарушени. Просто си пушим в къщи. А вие имате право на избор, защо не се възползвате? Нали обещахте, че само да НЕ се пуши и всички вие ще напълните заведенията. Сега, когато отново чета вашите коментари оставам с  впечатление, че  основното ви искане е пушачите да посещават заведения в които не се пуши и да бъдат "превъзпитавани", чрез абсолютно ограничение на личния им избор- нещо като "обществена комуна", а не това, че някакви ваши права са били нарушени. Просто оставете всеки да има право на избор.

мразеща доносници

#663 Re:

2012-12-12 20:13:54

Marina

#683 Re:

2012-12-12 21:01:52

#1: ivo_rachev -

Iskam da se spazvat moite prava na nepu6a4,da ne miri6a na katun kogato izlqza ot zavedenie.ps Bogatite ve4e ne pu6at, a pu6at tezi ,koito pla4at ,4e ne im stigat parite i 4akat nqkoi da gi opravi.


Гост

#686 Re:

2012-12-12 21:15:19

#1: ivo_rachev -

i az neiskam negri ama ima

anaid

#690 Re: От: Йоана Пенчева Относно: Не на дима в живота ни. До: null Изпратено на: Сряда, 2012, Декември

2012-12-12 21:24:32

#1: ivo_rachev -

От: Йоана Пенчева
Относно: Не на дима в живота ни.
До: null
Изпратено на: Сряда, 2012, Декември 12 12:58:35 EET


Здравей,
Както вероятно знаеш, пълната забрана срещу тютюнопушене на затворени обществени места е на път да бъде да бъде осакатена, заради силния натиск, който оказва лобито на производителите и дистрибуторите на цигари.
Ако не искаме зловонните димни завеси отново да съпътстват нашите обяди и вечери в ресторанти и в други обществени заведения, трябва да покажем, че има хора, които не приемат да се прави стъпка назад и са готови да направят нещо повече от това да се възмущават в интернет от нерешителността на управляващите.
Събираме се на 13-ти Декември, четвъртък, 14,00 часа, входа за депутати откъм бул. Дондуков в сградата на бившия Партиен дом.
Знаем, че е в работно време, но тогава заседава Комисията по здравеопазването към Парламента и присъствието на хора под техните прозорци е единственото действие, което може да им попречи да отменят пълната забрана.
Ние ще бъдем там... и всеки друг, който дойде жертвайки обедната си почивка, ще даде безценен принос към каузата да продължаваме да дишаме свободно и да не миришем.
Поздрави,
Павел, Гергана, Краси, Методи, Стефан, Иво, Ева, Петя, Любо, Вили и още много други, на които ни писна постоянно да ни връщат назад и да ни принуждават да се храним в дим, да танцуваме в дим, да живеем в дим.
Подкрепете и петицията, която ще бъде още един важен аргумент в борбата:      -ЕТО ТЕЗИ ХОРА ИМАХА НАГЛОСТА ДА МИ ИЗПРАТЯТ НЕПОИСКАНО СЪОБЩЕНИЕ,МОЯТ ОТГОВОР КЪМ ТЯХ Е:

Мога ли да попитам кой ви даде емейл адреса ми и с какво право си позволявате да пишете и да ме занимавате(а и не само мен).То хората нямат пари за храна,а вие сте тръгнали за глупости да протестирате.Който иска да пуши си пуши...след като е забранено,защо продават цигари по магазините...?...Сякаш всяка вечер сте по заведения и по цял ден сте на кафе...а какво да кажат пушачите...?Загрижили сте се и вие и здравната министърка за здравето на българите....ами ние ще умрем от глад и болести причинени от стрес, дами и господа....,не от тютюнев дим.Всеки решава сам за себе си....,но поне като излизате на протест,направете го за нещо съществено!


Гост

#697 Re: gla fanesh

2012-12-12 21:31:52

Петър

#776 Re:

2012-12-13 00:55:44

Защо изобщо се води този спор? Тук не става въпрос да си начешем егото, а за това че хората остават без работа а съответно и без пари. Ние се наложи да освободим 3човека заради тази забрана, и ако продължава така ще затворим заведението. Ние пустите капиталисти... с какво сме виновни че даваме работа на няколко човека, които честно и с труд си изкарват прехраната, хранят семейства плащат данъци и осигуровки. сега тези хора ще паднат на вашият гръб, защото няколко месеца ще получават пари от борсата и вместо да се увеличат парите за пенсии и детски ща отидат за всички онези които ще останат без работа. Веригата е дълга - производители, дистрибутори, търговци. Сигурен съм, че всеки един от вас има поне един приятел, който е свързан с това звено, представете си този човек остава без работа, не може да издържа малкото си дете с 200та лева от борсата, спира да плаща ипотеката на банката, след 3мес. съдия изпълнител го извежда от имота, не успява да си намери работа в БГ и от немай къде хваща по Европата..... Никой не иска да трови другаря си, просто искаме да работим, да си изкарваме прехраната с честен труд и децата ни да растат в Родината си. Затова и толкова искаме да се върне закона в старият си вид, зали за пушачи и зали за непушачи, който иска да се трови, който иска чист въздух в залата където няма дим - и вълкът сит и агнето цяло!!!

 

 

Иван

#785 Re:

2012-12-13 01:20:35

#1: ivo_rachev -

Точно за това има отделни зали за пушачи и непушачи :)


Гост

#794

2012-12-13 02:15:35

Работя в заведения от 6 год.Накараха ни със закон да инвестираме над 10 000 лв в абсорбации и вентилации - направихме го перфектно и след 1 год. смениха закона.Сега вече 6 месеца не сме ги пускали - пари на вятъра.

Разберете ако всичко е изпипано и е на направено нормално няма вреда за никого.Дима просто се всмуква нагоре.Няма смисъл от спор по темата - инвестират се стабилни пари и има решение на въпроса.Никой на никого не пречи.Все пак достатъчно сме еволюирали технологично,просто не сте видяли как работи в действителност.Трябват просто много точни закони за качество на вентилацииите,да се спазват навсякъде и това е.Проумейте че ако е силна вентилацията и всмуква всичко няма проблем - всичко е въпрос на добра инвестиция.Технологоята е измислена и няма проблем за никого.

Ил

#831 Re:

2012-12-13 10:26:42

#1: ivo_rachev -  

 Който не пуши-на кафево!!!


Гост

#892 Re:

2012-12-13 14:15:37

#1: ivo_rachev -

Жалко е,че хора заради личните си облаги застрашават здравето на 'малки'и 'големи'!!!Въпросните собственици на заведения да се замислят малко по въпроса,който касае цяла България,а не само тях самите!!!

Иво Кочиновски

#894 Re:

2012-12-13 14:18:37

#1: ivo_rachev -

В България има два милиона пушачи. Законите трябва да работят за всички. Аз съм против закона! Трябва да се отделят помещения за пушачи и непушачи

petrokalos

#1042 не на връщането на цигарени дим в заведенията

2012-12-14 13:33:36

petar petrov

 

Jack Bauer

#1086 Re:

2012-12-15 08:43:33

Пушачите си имат алтернатива - могат да пушат електронни ицгари, а ние НЕПУШАЧИТЕ какво да правим ако върнат тютюнопушенето в заведенията, май ние ще трябва да седим от вън !!!

 


Гост

#1281 Re:

2013-02-03 01:13:11

#1: ivo_rachev -

Ако обичате посочете контакти за връзка с контролните органи, за да може да се обръщаме към тях при нарушаване на закона против тютюнопушенето, защото такива са често срещани за съжаление.

Благодаря ви!

ДА НА ПУШЕНЕТО

#1291 Re:

2013-02-19 13:31:29

#1: ivo_rachev -

Аз пък не искам заведения, в които ми казват какво да правя!


Гост

#1458 Re:

2013-05-28 13:37:48

Стига глупости

#1574 Стига глупости...

2013-05-28 15:18:32

#1: ivo_rachev -

 

 

Непушачите ги няма в ресторанта... От един фалирал неудачник през зимата :(


Гост

#1585 Re:

2013-05-28 15:27:18

#1: ivo_rachev -

Призовавам властта да не изменя чл 56 от Закона за здравето и нека контролните органи да не спират да извършват проверки, защото има много места, където забраната не се спазва! При такива случаи законът предвижда налагането на административни наказания, нека такива наистина бъдат налагани!

пушач

#1591 пушач

2013-05-28 15:33:09

#1: ivo_rachev -

Като не искате цигарен дим ходете сред природата,там никой не ви пречи.Когато живеете в едно общество ще се съобразявате с всички.Аз не харесвам хомосексуалистите ама не съм тръгнал да правя подписка защото и те имат права.


Гост

#1867 Re:

2013-05-28 19:54:21

#1: ivo_rachev -  

 

Bravo samo taka vse pak niakakva demokraci neka vseki sobstvenik na zavedenie reshava dali da se pushi ili da ne se pushi,i vseki da si izbira podhodiashtoto miasto koeto go ustroiva i bez nervi v ciala evropa se pushi po kafenetata nie li sme pak nai umnite aaaaa ?

Гост

#1938 Re:

2013-05-28 21:12:55

Тогава ще ходиш в заведения за непушачи и ТОЧКА!

Миролюба

#1957 Re:

2013-05-28 21:47:17

#1: ivo_rachev -

А аз искам световен мир

naid

#2006 Re:

2013-05-29 03:49:02

#1: ivo_rachev -

Няма не искам... и аз не искам всички заведения да са детски сладкарници ама се съобразих...

Сега - всяка жаба да си знае гьола! Стойте си самички в зали за непушачи и в заведения за непушачи.

Само че съм сигурен, че пак ще се натискате при пушачите и ще се оплаквате колко ви е задимено.

гост

#2140 Re:

2013-05-29 07:59:05

#1: ivo_rachev -

За съжаление и без да е паднал законът по заведенията масово се пуши и сега, доста неприятна изненада - разбираш се с приятели да се видите някъде, отиваш с малкото си дете и се оказва че цялото заведние е яко опушено!!! и после се оказва че няма на кой да се оплачеш..

 

Любомир Данчев

#2301 Re:

2013-05-29 13:31:32

#1: ivo_rachev -

Не е ли крайно време всеки сам да избира къде ще ходи.Заведение за пушачи или заведение за НЕпушачи. Най-коректно е СОБСТВЕНИКА на заведението да определи, какви клиенти желае да посещават СОБСТВЕНОТО МУ ЗАВЕДЕНИЕ. Аз съм пушач и съм сигурен, че няма да ме поканите в собствения си дом, но за разлика от Вас, аз най-учтиво Ви каня. Заповядайте да се повеселим в моя дом или ще направите ПЕТИЦИЯ ЗА ЗАБРАНА НА ПУШЕНЕТО НА ТЕРИТОРИЯТА НА БЪЛГАРИЯ  ???????

Божилеца

#2350 Re:

2013-05-29 15:32:41

#1: ivo_rachev -

Аз съм пушач и също неискам да се пуши в заведенията!!!


Гост

#2506 Re:

2013-05-29 19:54:26

#1: ivo_rachev -

ПЕТЪК 30.05 9:00ч

Новоизбраните депутати разиграват изтъркан водевил. За да обслужат интересите на тютюневите си благодетели, те са готови да жертват здравето на децата ни, конституционните ни права на здравословна обществена среда, и желанието ни да живеем в правова европейска държава. Няма да позволим това. Митинг до входа на Народното събрание.

pVm

#2514 Re:

2013-05-29 20:02:39

Дали ще е трудно, сегашния данък, който се заплаща за всяко място в ресторант, да стане на половина за заведенията без тютюнев дим и 3 пъти по-високи от тези с дим. Средстава да ходят във фонд за лекуване на рак на белите дробове

smoking_man

#2572 Re:

2013-05-29 23:49:03

#1: ivo_rachev -

ДА, НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО!


Гост

#2702 Re:

2013-05-30 08:32:57

#1: ivo_rachev -  

 

Трябва да срем безумието да се върне цигарения дим в заведенията! Ако трябва, да се организира официален протест!

Гост

#2808 Re: Това ли е, което ще правят новите управници

2013-05-30 12:34:04

#1: ivo_rachev -

Още с постъпването си на власт,и започват(извинявам се за израза,но си е точно така)да:серат на метеното.Сега е момента да се докаже ние народ ли сме или сме говеда,ако останем безучастни!!!!

SomeBody

#2837 Re: Тогава не ходи там!

2013-05-30 14:41:58

#1: ivo_rachev -

Тогава не ходи там!

Пламен И

#2914 Re:

2013-05-31 05:28:47

#1: ivo_rachev -

Нека  всички,  който защитават тезата за пушене в заведения отговорят на следния въпрос – пушат ли вкъщи или излизат на балкона.

 


Гост

#3053 Re:

2013-05-31 14:31:15

#1: ivo_rachev -

А бе хора/непушачи/, защо не си гледате здравето?Станете туристи, ходете по планините...ще бъдете вечно здрави!Ние пушачите няма да ви пречим!

Александра

#3104 Re: Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2013-06-01 06:28:17

#1: ivo_rachev -

Господа ТРОЙНА КОАЛИЦИЯ за пореден път показахте, А И ДОСТАТЪЧНО СТЕ СЕ ПОТРУДИЛИ ДА НИ ПОКАЖЕТЕ ЧЕ НЕ СТАВАТЕ,махайте се.Не на цигарения дим в заведенията.!!!!!!!

пушач

#3375 Re:

2013-06-04 10:17:08

#1: ivo_rachev -

Аз пуша, но подписах петицията, защото наистина е хубаво да не се пуши в заведенията.Но за съжаление НЕПУШАЧИТЕ не толеранти в коментариите си за нас.БЪДЕТЕ ПО ВЪЗПИТАНИ уважаеми непушачи.

Разумно предложение

#3594 Re:

2013-06-08 08:38:32

#1: ivo_rachev -

Върнете пушенето в дискотеките и баровете ( то не че не се пуши сега де) и да си остане забранено за ресторанти и кафета,бахти напрежението. Но някой да ми казва,че като съм излязъл на дискотека и трябва да се катеря или слизам през 20 мин за да пуша да не съм пречил на другите разбираш ли,няма как да стане!!!


Гост

#3789 Re:

2013-06-17 07:58:02

#1: ivo_rachev -

Тези,който не пушат те и по заведения не ходят

аз пуша електронна,но когато отида в кафето до нас сме само ние

преди имаше 3 сервитъорки и барман,сега персонала е само 1 човек и кафето е пред фалит

защо не ходят непушачите на заведение а е празно?


Гост

#4716 Re:

2014-10-13 20:13:49

#1: ivo_rachev -  

 Ми седи си у вас бе, кретен