За равни права на пушачи и непушачи!

Quoted post


Гост

#8 Re:

2012-05-31 08:51

#6: -

само не ми е ясно по какъв начин точно пушачите са ви навредили на здравето това в какво точно се изразява или се позовавате на някаква статистика

Отговори


Гост

#9 Re: Re:

2012-05-31 12:11:41

#8: - Re:

Това сериозен въпрос ли е? И да, знам, че не е учтиво да се отговаря на въпроса с въпрос, но вие твърдите ли, че тютюневият дим е безвреден? Ако е така, няма нищо лошо да пушат и бременни, и деца...

 

Непушач

#415 Re: Re:

2012-12-13 11:07:25

#8: - Re:

Много си тъп, затова не ти е ясно

Гост

#470 Re: Re:

2012-12-14 14:46:49

#8: - Re:

Това да си пасивен пушач в затворено помещение съответно води до същите белодробни проблеми, които са при пушача. Освен това уважаеми пушачи задържайте дъха си колкото се може по-дълго. Така няма да издишате толкова отровни вещества, а и ще позволите на организма ви да ги усвои по-добре, защото вдишвайки за кратко цигарения дим не означава, че всичко в него влиза в организма. Голяма част то никотина и катраните издишвате такива каквито са в димящата цигара. И това не са статистики. Просто прочетете малко литература, за да се ограмотите, макар че то четенето не е като пушенето - там се иска и разбиране и мислене.


Гост

#488 Не трябва да се пуши, защото

2012-12-14 21:39:14

#8: - Re:

Пушенето и алкохола са съответно на второ и трето място, показва изследването, което проследило тенденциите при 43 заболявания между 1990 и 2010 г. Индексът на високата телесна маса се изкачва с най-много места - от десето през 1990 г. на шесто през 2010 г.
Преди две години над три милиона смъртни случая са били свързани с прекомерна телесна маса, над три пъти повече от недохранването. В Австралия и южната част на Латинска Америка високият индекс на телесната маса е водещият рисков фактор.
Изследването, публикувано в сп. "Лансет", е било осъществено от международен екип от учени в рамките на проучването "Глобално време на заболяванията" 2010. "Като цяло наблюдаваме нарастващо бреме от рискови фактори, които водят до хронични заболявания при възрастните хора като рак, сърдечни заболявания и диабет, и намаляващо бреме от рискове, свързани с инфекциозни заболявания при децата. Но глобалната картина прикрива съвършено различните тенденции в отделните региони. Рисковете, свързани с бедността, намаляха на места като Азия и Латинска Америка, но остават основен проблем в Субсахарска Африка", отбелязват учените.
Изследователите взели предвид както броя на смъртните случаи, причинени от всеки отделен рисков фактор, така и инвалидността, приспособена към годините живот (DALYs), единица, която измерва изгубените години живот и годините, изживени с физически недъг.
Пушенето, включително пасивното, е рисков фактор с най-голямо бреме в Западна Европа и в страните от Северна Америка, отнемайки живота на 6,3 милиона души в света през 2010 г. Хранителните рискове и физическата неактивност са отговорни за един на всеки десет смъртни случая през 2010 г., като основните хранителни рискове са прекомерната сол и недостатъчно плодове. /БГНЕС


Гост

#559 Re: Re:

2012-12-20 11:06:46

#8: - Re:

малко ли е това че тровите непушачите!?

 


Гост

#563 Re: Re:

2012-12-23 12:23:59

#8: - Re:  

 

! Елементарно е - прочетете статията за пасивното пушене в Уикипедия например

Бай ганьо

#575 Re: Re:

2012-12-27 13:41:55

#8: - Re:  

 Самата дума НЕпушач е дискриминационна, защо не се казва НЕалкохолик, НЕкрадец, НЕлъжец.

Има нормални хора и други, които пушат.


Гост

#643 Re: Re:

2012-12-31 16:09:14

#8: - Re:  

 

На мен ми вреди, кашлям, сълзят ми очите, не мога да дишам и се задушавам. Веднъж се наложи да ме извадят на ръце от дискотека , имах силна болка в областта на сърцето, никога няма да забравя първата глътка свеж въздух.. През зимата се налагаше да си нося сандвичи на работа, защото заради 1 пушач от колегите се налагаше винаги да сядаме в зоната за пушачи.  Всички се чувстваха неудобно , че трябвало да седи сама.. Дано по-бързо се промени мисленето на хората и да разберат колко грозно постъпват. Иначе законът ще си остане само на хартия!!!