Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ

Quoted post


Гост

#871 Re: Re: Re:

2012-03-11 14:38

#868: - Re: Re: Избор има!!! Каквото и решение да се вземе, избор има! Е, винаги ще има недоволни, че не е на тяхната, но...

Естествено, че избор винаги ще има - и за нас като електорат, и за децата ни след време.

И малка подробност - обучението 5-7-ми клас в средни математически училища бе извоювано като обещание именно благодарение на тази подписка. Улеснения при пререгистрацията на МГ в "средни математически училища" - също. "Законотворците" с месеци отричаха наличието на тези проблеми.

 

 

 

Отговори


Гост

#872 Re: Re: Re: Re:

2012-03-11 16:01:08

#871: - Re: Re: Re:

Много преди тази подписка! Не си приписвайте заслуги! В законопроекта беше предвидена възможност за обучение от 1-ви клас (по желание) и пререгистрация. Как ще си я правят, те си знаят! Техен е проблемът! Пререгистрацията не отнема две години. Винаги е имало сливане на училища и пререгистрирането им – например гимназия (от 8-ми клас) и ОУ поради липса на ученици се обединяват и се пререгистрират като СОУ. Внася се предложение и се решава от Общинския съвет (на извънредно заседание обикновено). Одобрява се от министъра... Няма нулеви години, няма трагедии...