ЗА ПОСТОЯННО ЧАСОВО (ЛЯТНО) ВРЕМЕ

Quoted post

Анатоли

#4

2013-08-17 21:36

По принцип постоянното лятно часово време е за препоръчване пред постоянното зимно, но аз съм против. Постоянното лятно часово време би означавало през зимата слънцето да изгрява към 9:00, което мисля че би нанесло доста повече вреди на биологичните ни часовници, в сравнение с адаптирането към смените през октомври и март. Освен това основният аргумент за зимното часово време е че този по-късен изгрев би довел до нарастване на разходите за осветление сутрин в училища, учреждения, предприятия, тъй като не всички от тях работят и в късния следобед, за да бъде компенсирано това. Много уважавам работата на руските учени, но по принцип важно отношение към въпросите за изгрева и залеза на слънцето оказва и географската ширина. Колкото по на север се отива, толкова повече времето на полумрак се увеличава и аргументите, които изложих аз губят своята важност. Не съм сигурен дали в тяхното изследване преобладават респонденти от нашите географски ширини.

Отговори

Марин Дончев

#7 Re:

2013-08-19 09:32:30

#4: Анатоли -

Съгласен съм с вас!Нека да припомня,че преди "въртенето" на часовниците България е била със т.н. "зимно" часово време-почти няколко стотин години и това не е било пречка за развитието и.Аз смятам,че ЗИМНОТО часово време е оптималното за България,изхождайки от всички страни-географско положение,икономика,разход на енергия и т.н.