Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Quoted post

Panglot

#1851 Re: Re: Re: Re: Re: Решение

2013-05-28 19:40

#1845: Виктор - Re: Re: Re: Re: Решение

Не съм тук за това приятелю. Тук съм защото искам равноправие. Не само злобни изказвания към пушачите като "пушачите са най-нахалните същества" малко по-нагоре. Можеш на мен конкретно да ми кажеш че съм тук да се заяждам но не отчиташ цялата злоба към всички пушачи нали?

Пушачите може да са 31% обаче ти не отчиташ много факти. Децата почват вече от малки да пушат (което е ужасно), но да речем че под 15 години децата не пушат. Много малка част от възрастните хора също пушат. Това са групи непушачи, които не посещават заведения. Ако махнеш тези групи хора от тази твоя статистика, по абсолютно груба сметка можем да кажем, че изведнъж се оказва че пушачите са 50%. От останалите 50% непушачи колко смяташ че ходят на заведения? Отново мога да кажа че пушачите посещаващи заведения са повече.

 

Отговори

Виктор

#1869 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Решение

2013-05-28 19:55:17

#1851: Panglot - Re: Re: Re: Re: Re: Решение

Да, преди забраната много непушачи избягваха заведенията именно заради дима. Сега 1/3 от пушачите подкрепят забраната, защото се чувстват по-добре в незадимени помещения, седят до по-късно, харчат повече пари. Така че дори пушачите ходещи по заведения да са 60% - 20% от тях подкрепят забраната. Тоест имаме 60% от хората ходещи по заведенията, които подкрепят забраната.


Гост

#1909 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Решение

2013-05-28 20:37:06

#1851: Panglot - Re: Re: Re: Re: Re: Решение

Спекулациите със статистиката са безкрайни, но фактът, че пушенето вреди е неоспорим.  Имате вреден навик - не го натрапвайте, а се преборете за условия, в които да не се чувствате "изгонени" без да вредите.