За равни права на пушачи и непушачи!

мамата

/ #432

2012-12-13 13:47

Работя от 20 г.в собствено семейно кафене.Имахме назначени и двама работника.За съжаление трябваше да ги съкратим поради намаляване обема на работата.В момента работя само аз и съм променила и работното време- разпокъсано,общо четири часа и за това време продавам 5 кафета.Скоро и аз ще бъда на борсата,защото немога да си платя дори тока,а какво остава за другите данъци. Питам управляващите и непушачите, по- добре ли ще е да висна в бюрото по труда или да си плащам данъцте и осигуровките.Сигурна съм,че от моите пари се лекуват и непушачи.Относно майките с деца- мястото на децата не е в кафета и барове, аз също съм майка на три здрави деца.Маики -ходете там където няма тютюнев дим,така съм правила и аз когато е трябвало.За моите деца, нося отговорност аз , а не съседите и собствениците на заведенията.Едно е сигурно - ако нищо не се промени малките заведения,които хранят цели семейства през зимата няма да работят, то и без това и сега ни е трудно.Моля ви, трябва да се борим за правото си на труд, така че,нека продължим не само с петицията, и с други действия- да излезем и да им покажем, че не сме безотговорни хора, искаме с труд,спазвайки правилата да си изкарваме хляба. Искам да работя,имам това право защото сама съм строила,борила съм се за правото си на труд,никой няма право да ми го отнема!