За равни права на пушачи и непушачи!


Гост

/ #249 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-04 14:27

#248: ел команданте - Re: Re: Re: Re: Re:  

 

Няма как да не се обсъждат тези неща, защото забраната е свързана и с тях. Плюс това в момента не говоря за вредата а за пристрастяването, защото ако не беше то, нямаше да има петиция и толкова галям брой недоволни пушачи. Нямаше да е голяма драма  просто да не пушат в заведенията за няколко часа. Пушенето не е нито недостатък, нито порок. Пушенето е наркомания. И понеже както казваш не води до дегредация на личността, и пушачите често са хора реализирани, образовани, с професия и владеят всички ситуации в живота освен цигарите разбира се, си мислят, че пушенето е нещо което просто присъства в живота им, не смятат че пречат на околните, мислят си, че им доставя удоволствие и т.н. Не, не е така. Много добре знам за какво говоря, защото и аз бях една от вас. Естествено, че всеки си има недостатъци, но тук става въпрос за друго. Пушачите са в плен на собствената си зависимост от която държавата има огромна печалба и никога не би спряла п роизводството на тютюн поради тази причина. Сигурна съм, че ако кутия цигари стане 20 лева, би имало по-малко протестиращи пушачи от сега заради пълната забрана.