Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ

Тони

/ #740 Re:

2012-03-06 09:01

#727: учител -
На този принцип и езиковите да поискат прием от 5-ти клас, и търговската, и да приключим с останалите училища и основното образование. Всички ще сме или математици или ще знаем езици иииии да работят ПРОСТИТЕ. Хайде помислете малко, избор ученикът може да направи сам след определена възраст. Това е избор на родителя, а той в 90 процента не съвпада с избора на ученика. Ако си добър в математическото мислене ще успееш и след 7-ми клас. Не се захласвайте толкова, вижте примерите от реалния живот около себе си.
С цялото ми уважение децата ми ходят на английски още от 4 годишни и съм забелязала, че колкото по-малки бяха, толкова по-лесно и бързо се справяха и запомняха. Няма нищо лошо езиковите гимназии да поискат прием след 5 клас, напълно го подкрепям. А това, че човек има висше образование не значи, че знае много. Аз познавам хора, които са завършили например езикова гимназия и не могат да кажат 1 изречение на съответния език. Има и много, които са си завършили и висшето образование с преписване. Но има и много сериозни и амбициозни деца, които само питат "Може ли да ме запишеш на еди кое си състезание" и т.н. Не може да се отрежат крилете на тези деца, които наистина имат желание да получат знания.