Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ


Гост

/ #470 Re:

2012-02-25 12:41

Не мога да се съглася с написаното. Може би в малките градове и да е такова положението: това означава, че има нужда от промяна, може би намаляване на броя на приеманите деца в малките градове, но да се закрие приема в цялата страна, е просто кощунство! И не мога да разбера защо слагате изучаването на чужди езици на по-високо стъпало от математиката? Математиката е основата на науката и ако има шанс за България за някакво по-добро бъдеще, това е именно развитое на науката и високите технологии. Аз самата съм заеършила ЕГ и мога да кажа, че сега има хиляди начини как да научиш език, но с математиката изобщо не стоят така нещата. Език дори можеш да си научиш сам! Относно финансирането на тези паралелки 5-7 клас, виждам че не сте запоьнат/а, но те се финансират точно толкоа, колкото и тези в обикновените училища и нито стотинка повече! Относно това, че децата от МГ по-късно отиват в ЕГ: да така е, математиката е призвание и не всички, които заеършват музикални и художествени училища стават музиканти, певци и художници! Естествено е, че след 7 клас ще има отсяване: едни ще разберат, че математиката не им е призвание и ще си заминат, а други ще я открият!