Не на забраната за забрадките


Гост

/ #49

2016-05-20 19:35

''Да,религията е в душата на човека и е най-ценното и съкровенно,но нима истинският вярващ трябва да е такъв само на молитвеното му място?Религията не е само да повярваш със сърцето,а и да я живееш навсякъде и по всяко време.''Съгласни:)  Но защо Алах дава заповедите си само на женската част от мюсюлманите? Аз живея в канада и около нашия квартал има много забулени жени. Просто е убийствено да ги гледаме как при 40С през лятото, когато техните мъже и деца подскачат и се разхлаждат в близкото парково езерци като всички нас, те горките седят отстрани, плувнали в пот,някои са и доста пълни жени, зачервени и по-добре да не срещаш погледа им:( Напълно ги разбираме. Но нима това е же;ланието на алах, а не е хората му да са почтени, честни, щедри и без покрияла. Наш приятел от Иран ни обясни веднъж защо жените от исляма се забулват - той каза, че косите на жените възбуждали мъжете и жените, за да предпазели мъжкото съсловие от грях, трябвало да си покрият косите, незвисимо красиви или не..Аз лично виждам тук подтискане на жените от страна на извращенци и мъже с психични проблеми-фобии. После е леко да се манипулират жени, те и без това са толкова безправни - служат основно да раждат деца, които после няма кой да храни и ползват соц помощ.. Пиша това, което виждам около мен в арабския - мюс'лманския квартал:(((