Петиция за забрана на дейността на "Български хелзинкски комитет"


Гост

/ #917

2015-11-10 10:05

Подкрепих петицията срещу БХК, защото те се намесват в живота на българите неправомерно. Радвам се, че има и други хора, които разбраха най после техните задкулисни игри. Като един от секретарите на Местна комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, ще Ви споделя, че колкото и възпитателни да са мерките, които налагаме на децата, колкото и да подбираме най-доброто за младежта на България, за БХК няма никакво значение и искат закриването ни. Подкупват децата от специализираните институции да говорят каквото им се каже, т.е. лошо за комисиите. Ако има човек, който иска да се запознае с работата на Местните комисии, да влезе в една Общинска администрация и да попита къде може да ни открие. Имаме и прозрачност на дейността в Интернет пространството. Развиваме и превантивна дейност с младежите. Законът ни отговаря на всички международни стандарти - демократичност и грижа към децата. При всичката ни загриженост БХК иска нашето закриване, без обаче да каже какво правим с тези деца, които имат проблеми с поведението. Може би ще ги оставим в масовите училища, както бяха оставени децата със специални нужди (грешка, за която знаят учениците и техните учители). Имам младеж настанен във възпитателно училище-интернат, който ми сподели, че ще остане да учи в интерната, за да завърши средното си образование. Ако е толкова страшно в това бившо ТВУ, щеше ли това момче да остане да учи там след наложения му срок?! От там бягат младежите, които искат да нямат контрол от никой - педагог или родител. Много можем ние секретарите на МКБППМН да Ви разказваме за нашата работа и въпреки, че в нашата мила Родина всичко се закрива (дори работещите институции), имаме частица надежда, че управляващите ще имат разум и ще направят най-доброто за нашия народ. БХК отдавна действаха без никой да им поиска обяснение, но се радвам, че българите вече се осъзнаха и надигнаха глас. Сигурна съм, че всички секретари на МКБППМН са с Вас. Успех!