Да защитим правата на децата си!

ГОСТ

/ #74

2014-04-22 13:26

Аз не взимам детски за двете си деца, тъй като според държавата сме богати. Но в същото време общият ни доход е под необходимата издръжка за 4-членно семейство!!! Аз питам защо по единия показател съм богата, а по другия - бедна? Как става така и по какви критерии се определя прага за получаване на детски надбавки. Според мен в критериите трябва да бъдат включени и такива като образование и трудов стаж. Защото не може ромските деца да бъдат толерирани, а българските дискриминирани. Всъщност замислете се, че ИСТИНСКАТА ДИСКРИМИНАЦИЯ Е СПРЯМО НАС - БЪЛГАРИТЕ. На ромите ще се строят социални жилища по 7 кв.м. на член от семейство! С техните многолюдни фамилии това прави поне по 70-80 кв.метра на семейство или по 50 000-60 000 евро. В същото време десетки хиляди български семейства ще бъдат роби доживот с изтеглените ипотечни кредити. Кой тогава е дискриминиран, да попитам аз уважаевите политици. Но това е държавна политика - необразованото и бедно стадо е по-лесно манипулируемо. За Запада също е изгодно - циганьорите остават тук и не бягат в ЕС. Аз съм "ЗА" да няма никакви безвъзмездни помощи - да се плащат такива само срещу положен труд. Да няма социални, да няма помощи за безработица. Пари държавата да плаща само срещу ТРУД!!!!! На село, в градинката, в социални домове - без значение. Стига вече мързел!