Промяна на чл105 от СК и отпадане на “тайната на осиновяването“


Гост

/ #98

2014-03-27 15:52

''Да,съгласна съм с Вас.Аз имам син който много обичам и искам да знае произхода си,но не смея да говоря с него за това-страх ме е как ще реагира,но много искам да се запознаем с тази жена и той да и прости,а тя да види какво красиво и умно дете е родила:) а аз ще я прегърна и ще и благодаря!!!!''

Уважаема госпожо, няма нужда да се страхувате, защото, ако детето е умно и Ви обича то при всички обстоятелства ще продължава да ви обича и цени. Моя леля е отгледа две 'чужди'деца като свои, бяха на съпруга й от първия брак. Майката ги беше изоставила след развода, били са 3 и 7 год. Когато биологичната майка се появява след 10 год, да донесе подаръци и види децата си... Момичето просто отказва да в приеме с думите - 'Ти 10 год не се сети за мен, другата жена ме гледаще и беше до мен в трудни минути, ти не си ми майка, тя ми е майка (и посочила леля)'. Леля, добра жена, я моли да говори с биологичната си майка, все пак майка, но братовчедка ми абсолютно отказва... Така че, е добре човек да знае корените си.. А и ако другата биологична майка се окаже свестна, просто обстоятелствата, възраст, материално положение и др. са я Принудили да се раздели с рожбата си, тогава какво по-голямо щастие от това да имаш две любящи майки:)))) и по-голямо семейство, с евентуално още братя и сестри:)))

От сърце Ви желая Успех, също така здраве, щастие, и сбъдване на всички Ваши мечти:))!!!