Подписка против лицензирането на счетоводителите


Гост

/ #63 Re:

2014-01-08 21:49

#30: -

Обективната позиция изисква да признаем,че все пак се упражнява контрол върху качеството на работа на одиторите в лицето на Комисията за публичен надзор над независимите одитори,а кой котролира счетоводната гилдия?  Считам,че целта на директивата е всяка държава членка да създадае законодателни условия за по-вярно представяне и съставяне на финансовите отчети.Мисля,че идеята не е да се конфронтират счетоводители и одитори.Видное ,че Директивата не поставя задължителни изисквания за директно прилагане на заложените в нея критерии,а дава възможност на всяка държава сама да прецени .Т.е.казано по друг начин-лицензирането не е следствие от задължително изискване за отпадане на одит и осигуряване пазар за одитори,като счетоводители.И без това мисля,че поне едно 90% от тях се занимават и със счетоводство.Мисля,че всички,които държат на качествено счетоводно обслужване немогат да бъдат против лицензиране и ежегодно поддържане на ниво.Нали изпитите ще бъдат върху материал,който практикуваме и учим толкова дълго...