Отворено писмо против НПСС

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Отворено писмо против НПСС


Гост

#51

2013-03-29 13:08

против НПСС
Момчил

#52 Студентските съвети

2013-03-29 14:13

Всичко това се случва защото Студентските съвети не са активната част в страната. Студентските съвети са подвластни на ректорите си и са в съветите за да вземат изпитите си. С една дума студентските съвети са пионки в ръцете на ректорите. Моята приятелка е студентка от миналата година във ВСУ във Варна и там тя не е чувала, че има студентски съвет. Същото беше и преди време при мен като бях студент в техническия. Там освен да се въртят далавери и да привикват председателя да подписва протоколите друго не се правеше. Казвам го защото председателя ми беше приятел и е споделял някои неща с мен. Иначе всичко е добре измислено, но проблема идва от долу на горе

Гост

#53

2013-03-29 17:25

Аз лично смятам, че организацията НПСС не помага на българските студенти... Не съм чул нещо хубаво , което се е свършило. Също така смятам , че НПСС не подкрепят студентите в тяхното интелектуално развитие... Тази незаинтересованост към студентската общност ни стимулира да имигрираме където и да е е ... само да е извън България ! Това е самата истина....


Гост

#54 Проф. Иван Илчев: Стоичков е д-р, и аз - ще се разберем

2013-03-29 18:59


Гост

#55 Движение "Промяна за студентите"

2013-03-30 00:04

Днес срещнахме на "Баба Яга" в Студентски град, в подлеза на СУ и на "Сердика", студенти, които раздават флаери на движение "Орлов Мост" (проектът на НПСС). Разговаряхме със студентите и получихме следната информация:
- извикани са от бюрото по труда в Студентски град
- работят по 8 часа на ден
- плащат им по 25 лв на ден
- утре е последният им работен ден
- не знаят кой е работодателят им
- не знаят какво раздават, "някакви бунтовнически работи", "някаква тъпотия"
Молим всички мислещи граждани и журналисти да се ангажират със случая, защото е изключително грозно това, на което ставаме свидетели. Организация, която по закон не трябва да се занимава с политическа и търговска дейност, развива политически проект, като се възползва от безработните студенти.

Източник: https://www.facebook.com/ZaStudentite

Гост

#56 "От всеки цървул трандафор не става” или как студентите се превърнаха във футболен отбор

2013-03-30 00:07


Гост

#57 Коментари на Ивайло Динев и Росен Шарков от 25.03.2013 по повод действията на НПСС

2013-03-30 00:19

Коментари на Ивайло Динев и Росен Шарков от 25.03.2013 по повод действията на НПСС, гости в Радио "Реакция" в предаването "Понеделнишко Студио Реакция".

https://soundcloud.com/valentin-yankov/25-03-2013

Гост

#58 Ужас!!!!

2013-03-30 00:23

Ах, какво открихме. Нямало искания за 1 евро - точка 4.2.
НПСС, следите остават,а лъжите не се забраят!

http://www.scribd.com/doc/133022302/zvo-predlojenia

Източник: https://www.facebook.com/ZaStudentite

Гост

#59

2013-03-30 12:12

Банда веселяци се събрали в някаква псевдоорганизация, като прокламират дейност в полза на студентите, а реално само кибичат.
Виктор Илиев

#60

2013-03-30 14:18

А бе вие освен да плюете по хората които искат реални промени в реален сектор Образование, друго можете ли, тикви прости

Гост

#61 в подкрепа на НПСС

2013-03-30 14:19

какво значи против НПСС ,а и какво очаквате студентите... все някой да дойде да ви оправи.. сега НПСС ви е виновно, че закона за образованието не струва и че ви гони от страната, а че от години се опитва именно НПСС да внесе реформа там, кой ги чу, кой ги подкрепи?? великото правителство ли, всички се криете в черупките си и само плюете оттам, роби..
незаинтересованост към студентите има в самите студенти, и организация като НПСС има за цел точно този интерес да събуди увас.. и как да имат желание да работят и да се активизират като вие ги посичате, всички вие които сте ''против'' до вчера сте били ''за''
прост народ, като не искате образовани хора в политиката си върнете мутрите да ви хранят циганите и да ви строят магистрали, да си карате каруците по тях
испанеца

#62

2013-03-30 14:28

ставате банални с това разцепление, вместо да застанете зад колегите си и да ги подкрепите, за да могат да се постигнат реални резултати, някои хора само си чешат езиците и търкат копчетата по клавиатурите, но е разбираемо, може би и пари вземате за това

Гост

#63

2013-03-30 14:53

Национално представителство на Студентските съвети е синекурна структура, която се занимава основно с усвояването на средства, полагащи ù се по Закона за висшето образование. Малко хора са чували за НПСС и това е напълно обяснимо. През 13-годишната си история представителството не се запомни с повече от едно смислено действие (изключение е активната позиция за спортната база на НСА в Несебър) и по-често бе изразител на интересите на ректорите пред студентите, вместо обратното. Никаква подкрепа за спекулантите със студентското търпение и доверие!

Гост

#64

2013-03-30 14:58

И все още не виждам къде другаде отиват парите на НПСС, освен в разни грандиозни мероприятия...

Гост

#65

2013-03-30 14:58

Това са нашите ПАРИ!!!!!!
Теодор Петков

#66

2013-03-30 15:49

НПСС е органът, обединяващ студентските съвети в Република България. А студентските съвети представляват изборът на всички студенти в отделните висши училища. Следователно НПСС обединява тези студенти. Пътят поет от НПСС е абсолютно правилен в създалата се обстановка в държавата. Нашата подкрепа е необходима за постигането на поставените цели. Аз лично не виждам да се предлага друга алтернатива освен нападки от страна на трудно реализиращи се личности.
редколегия

#67

2013-03-30 16:18

Колеги вместо да влагате всичката си сила и свободно време в злобарство с безсмислени отворени писма, насочете усилията си в подкрепа на това начинание на НПСС. Не предпочитате ли вашите проблеми да започнат да бъдат решавани и това да зависи от всички нас. Нека подкрепим г-н Георгиев и направим така очакваните реформи във висшето образование!

Гост

#68

2013-03-30 16:27

Да кажем: "Добре дошли"на платените писачи от вестник "Труд." :)

Гост

#69 ГОСТ

2013-03-30 16:46

НПСС е създадена доста отдавна във времето, много преди да се роди ГЕРБ. Това е организацията, която защитава интересите на студентите в България ! Те се борят за промяната в закона на висшето образование усилено в послетните години, както за повишаване на качеството на образование и много други належащи промени. След като досега имаше само празни обещания за тези промени беше напълно нормално да се промени начина, по който да се покаже, че тези промени трябва да се осъществят и то колкото е възможно по-скоро. Това е наистина нещо, което трябва да се постигне, защото от младите зависи бъдещето на нашата държава. Напълно заставам зад новоучреденото движение "Орлов мост" , колкото до Стоичков смятам, че той е един велик човек доказъл се на света по един или друг начин.
Теодор Петков

#70

2013-03-30 16:47

Повечето тук, които са против инициативата на НПСС са защитници на различни партии, като БСП е България на гражданите на Кунева. Не ви ли е срам, до кога ще защитавате чужди интереси! Кога ще застанете зад позицията на младите в страната и ще се обединим. Стига сте мислили само за себе си, стига с малоумни отворени писма. Това си е нашето бъдеще. Хора осъзнайте се! Вижте се дори в коментарите не заставете с имената си. Вие сте срам за българската държава!

Гост

#71 Бюро по труда организира рекламата на Стоичковите студенти

2013-03-30 16:51

Трифон Манолов

#72

2013-03-30 16:57

Колеги не подкрепяйте това отворено писмо, то е позор за младежта в България. Аз съм студент в СУ и съм горд от това. Напълно се разграничавам от шепата мой колеги в университета, тъй като познавам работата на НПСС и смятам, че това са едни способни млади хора, на които трябва да се даде шанс. Влезте в техният сайт и ще видите колко много инициативи провеждат през годините и солко много студенти ги подкрепят.

Гост

#73

2013-03-30 17:39

мойте уважения към колегите ти в СУ, но очевидно обвиняват НПСС в нешо, което и те самите правят, говорят от името на колегите си и със сигурност не са се допитали до тях, защото са избрани за говорители и представители на университета
Студетнските съвети се избират от студентите, обединяват се в НПСС и работят ЗА студентите, а не за политическите интереси на деканите и ръководството на деден университет..
Васето Иванов

#74

2013-03-30 18:47

поредната порция гнусни коментари от една малка платена шепа от хора, които доста яростно искат да с е запази статуквото, нямам думи просто

Гост

#75 НПСС си измисли подкрепа от Европа

2013-03-30 19:59