Безплатните ефирни телевизии да са безплатни и за операторите

Димитър Колев

#1 Моето мнение - като зрител и потребител на сателитна телевизия

2013-01-11 21:04

Ние зрителите се превърнахме в инструмент, с който медиите извиват ръцете на операторите.
Исканията на Булсатком са напълно нормални, както и на колегите им, които ги подкрепят. Поставянето на каналите в пакет е добро решение, защото по-високите цени ще доведат до неизбежно покачване на цените, но с пакета хората имат възможността да избират дали да плащат - както с HBO.Иначе погледнато наистина канали, които се излъчват ефирно е смешно да се продават на безумни цени на операторите. С две ръце подкрепям тази петиция!

fixxer

#2

2013-01-11 21:14

бТВ и ТВ7 трябва да се научат, че работата им е да правят телевизия, не война!
аз

#3 въпрос

2013-01-11 21:18

Извинявам се за въпроса, но пред кого ще послужи, ако подпиша?

Anonymous

#4 Re: въпрос

2013-01-11 21:21

#3: аз - въпрос

надяваме се пред комисията за защита на потребителите. в германия ефирните телевизии дори заплащат на операторите за да бъдат излъчвани. доходите им трябва да са от рекламодатели , а не от таксите на хората.


Гост

#5 Re: Re: въпрос

2013-01-11 21:22

#4: - Re: въпрос

Благодаря за отговора! :)


Гост

#6

2013-01-11 21:28

a

Гост

#7

2013-01-11 21:50

Не искам да плащам за нещо безплатно.
Телевизиите печелят достатъчно от реклами, ако искат да бъдат ефирни да са безплатни и за операторите.

Гост

#8

2013-01-11 22:09

Петицията изглежда добре и звучи добре, но 100% ако безплатните ефирни телевизии са безплатни и за операторите, те ще подължат да са платени за потребителите на много от операторите!

Злобомир

#9 Проблемът е по-дълбок

2013-01-11 23:18

И този псевдо-проблем е просто предизвикан от икономически интереси не личности, свързани с властта. Неслучайно се смени ВСС и ВАС. Трябва да се назначи служебно правителство и парламент, като се гласува за личности, не за партии! Тогава и телевизиите, и цените, и детските надбавки ще се оправят.
Методи Лепоев

#10

2013-01-11 23:45

Абсолютно съм съгласен тези телевизии щом имат лиценз за ефирно наземно излъчване не би трябвало да взимат пари от кабелните оператори.Проблема би се решил лено ако кабелните оператори си сложат по един ефирен цифров декодер DVB-t за приемане на ефирните канали. Така ще увиснат мушениеците от БТВ и другите.

Гост

#11 алъш-вериш

2013-01-12 02:18

Ако бяхте купили някой мултиплекс друга песен щяхте да пеете.
Георги Атанасов

#12

2013-01-12 10:07

Наглостта на някои така наречени национални телевизии стигна своят връх, не може да искаш пари за нещо което го има безплатно в ефира. Това, че не могат да си закърпят бюджетите не са виновни операторите. Не искам да бъда разбран погрешно, в случая не искам да изкарам операторите жертва, те сами са си виновни, че плащат за ефирни телевизии.
Калин Николов

#13 докога ще замесват потребители между този спор?

2013-01-12 11:48

Потребителите се превърнаха в инструмент на оператори и телевизии за манипулиране на общественото мнение. Мен(вас) какво ме(ви) интересува дали оператор ще плаща на телевизията или не, или как телевизиите се издържат. Да не би да сте акционери? Потребителите искаме да гледаме определени канали като решаваща е цената и качеството.След като други оператори са успяли да се договорят с БТВ и цените им не са се увеличили не виждам причина от това мрънкане навсякъде из Интернет в защита на някакъв оператор.
Хайде да отворим въпроса за ТВ+, тъй като съм фен на формула 1, а моя доставчик разбира се няма възможност да я излъчва, тъй като едностранно ТВ+ НЕ ПРОДАВА на други оператори - ами да направим петиция за излъчването на ТВ+ безплатно от другите оператори?
И защо да слагам чиния за сателитна телевизия на булсатком, само заради формула 1 при положение, че ползвам IPTV телевизия и имам много канали с високо качество и много допълнителни функции като пауза на предаване на живо, връщане назад, VOD секция и др. услуги? Дори торенти не свалям вече.

Гост

#14

2013-01-12 12:41

Безплатните ефирни телевизии да са безплатни и за операторите

Гост

#15

2013-01-12 14:15

не не БТВ
А

#16 Re: докога ще замесват потребители между този спор?

2013-01-12 16:31

#13: Калин Николов - докога ще замесват потребители между този спор?

Проблемът е че другите оператори имат договори с БТВ които са все още валидни на старите условия. На Булсат договора изтече през 2012 за това и за сега проблемът е "само" с Булсат

 

байчо

#17

2013-01-12 16:34

Много хубаво, нека операторите не плащат на ефирните телевизии, но да смъкнат цените на услугите си в такъв случай, защото ефирните телевзии са най-гледаеми. А вече могат да се гледат и без кабел при това с добро качество. За жалост никой незнае кой е виновен и двете страни обвиняват другата. Защо има проблем само с БулсатКом? С другите оператори за сега няма. Защо БТВ по такъв долен и манипулативен начин бяга от това да се покаже истината! Никой не знае, каква е истината, за мен и двете страни си имат кирливите ризи, но май по-кирливи са на БТВ, след акцията в ТВ +....

Anonymous

#18 kartel

2013-01-12 16:35

Рекламата в бТВ се държи от Корпоративна търговска банка, която е собственик и на TV7, както и на Виваком.Това го казвам не аз, ами Янаки Ганчев, председател на Асоциацията на потребителите на телекомуникационни и интернет услуги (АПТУИ).

Тоест - двете телевизии - бТВ и тв7 са еднакво зависими от собственика на мобилен оператор.
Булсатком вземат линценз за мобилен оператор и стават пряк конкурент на Виваком.

Съответно собственикът на Виваком удря чрез договорите на телевизите си по конкурента си-Булсатком.
Всичко останало -договори, пъук такси, и т.н. е било само прах в очите на публиката.

p.s. А Красимир Гергов пък е собственик на няколко рекламни агенции и част от надзорния съвет на "БТВ медиа груп" (изт) и основен играч в цифровизацията на ефира - тук пък Булсаткомса му конкуренти в телеразпространението

Всъщност -може спокойно да се говори за прикрит КАРТЕЛ между bTV, TV7 и Виваком, тъй като собственикът им е едина и съща банка .

Гост

#19

2013-01-12 16:38

Стига ни обираха пари,което е безплатно да е безплатно.

Гост

#20

2013-01-12 17:57

da srinem btv

Гост

#21 А корпоративна банка всшност е собственост на Б.Б. нали!?

2013-01-12 18:21

nikijor

#22 Приветствам

2013-01-12 18:45

Гражданското общество явно се е сформирало вече в България.

Данъкоплатец

#23 Ефирни телевизии и разпространение

2013-01-12 18:46

Крайно време е и държавата ,в лицето на разните комисии които храни от джоба на данъкоплатеца да вземе отношение. Иначе смятам ,че не е нужно да и плащам данъци за да ги изхранвам. Само ще помоля да ми сметнат ,колко по малко да внасям за глава от комисията....
SSL

#24 Re: докога ще замесват потребители между този спор?

2013-01-12 18:49

#13: Калин Николов - докога ще замесват потребители между този спор?

Не разбирам какъв ти е проблемът...

Първо, за цените към другите оператори - тези, които излъчват гореспоменатите национали

и безплатни телевизии са със старите договори.

Ще видим като дойде времето за подновяване как ще стоят нещата, защото всички помним как през 2012

ьTV Media Group извиваше ръцете и на СателайтБГ(друг сат. разпространител).

Преди това, пак същата медийна група направи същото и с Близу.

Така че, както се казва - моля, следващият...

Ами ако следващият е сегашният ти доставчик?

Относно Формула 1 - от една страна се определяш като фен на Формула 1, а от друга страна си абонат  на  оператор, който не ти я  предоставя...

Относно това да се направи петиция за излъчването на ТВ+ безплатно от другите оператори.

Ами направи такава.

Само трябва да знаеш, че TV+ НЕ Е НАЦИОНАЛНА ЕФИРНА ТЕЛЕВИЗИЯ, която предстои да тръгне

също така безплатно в цифров вид от март месец.

Според мен, разликата е огромна!

 

AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
English (auto-detected) » Bulgarian
Емил Костадинов

#25 Re: докога ще замесват потребители между този спор?

2013-01-12 20:11

#13: Калин Николов - докога ще замесват потребители между този спор?

IPTV,Networks и  Coolbox на ITV също имат ТВ+ ,който е платен канал и НЕ Е национална телевизия.Тоест плати си и гледай Формула 1,щом не можеш без нея.Аз НЕ ЖЕЛАЯ да плащам за да гледам турски сериали и манипулирани новини ;)