Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#2376

2013-05-29 16:35

Аз съм твърдо против отмяната, защото не искам отново всяко излизане навън да ме умирисва на цигари и да съсипва дробовете ми. До сега не съм видяла нито един пушач, спрял да ходи по заведения само заради забраната. На всичкото отгоре в България няма и няма да има заведение с достатъчно добра вентилация, че да си позволят пушачи и непушачи да стоят на едно място.

Гост

#2377

2013-05-29 16:38

Въпрос на личен избор е дали човек да пуши или не. Но пасивното пушене няма как да го изберем сами - обикновено няколко пушачи наоколо правят този избор вместо нас.
Аз не желая да страдам, защото някой друг е решил да се трови. Тровете се на открито, у дома си, сами, но не въвличайте и нас в този лично ваш избор!

Гост

#2378

2013-05-29 16:38

Забраната трябваше да се въведе отначало, без половинчати мерки,без да се изнудват собствениците на заведения да влагат излишни пари в разделяне и преустройване на заведенията и без да се създават настроения у хората.

Гост

#2379

2013-05-29 16:40

Референдум по темата трябва да се направи.


Гост

#2380

2013-05-29 16:40

Не мога да повярвам,че здравен министър говори за връщане пушенето в заведенията. Тази е доктор и сега министър но на здравето, тя може ли да каже плюсовете и минусите от пушенето върху човешкия организъм, и ако пушенето наистина вреди, какво я кара да направи подобно изявление . И наистина ли се интересува от здравето на хората или иска да се харесва независимо ,че много хора ше умират от пушенето . Дивея в Лондон и знам какво е отношението към пушачите . Може ли тази министърка да се изправи пред Европеиския парламент и да заяви ,че тя е за връщането на пушенето, ха ха . Пълна глупкиня

Гост

#2381

2013-05-29 16:41

Всеки има право на личен избор дали и на кой порок да се отдаде, но това трябва да бъде само и при условие, че с действията си не пречи на останалите. За да имаме самочувствие и претенции на интелигентна, високоразвита страна, в никакъв случай не трябва да допускаме връщането на тютюнопушенето на обществени места. Нека пушачите покажат, че са над нещата и проявят толерантност към непушачите. Това ще бъде искрен жест на благородство и хуманизъм, защото... истинският Човек е по-щастлив когато направи подарък на друг, не на себе си.

Гост

#2382

2013-05-29 16:43

тютюневият дим не помага на никои нито на клиентите а още по малко на персонала в заведенията.чиста истина.

Гост

#2383

2013-05-29 16:43

Хора, оставете децата да дишат свободно!!!!

Гост

#2384

2013-05-29 16:44

Посещението на ресторант е по-приятно,когато е върна в къщи не е нужно да изнасям дрехите си навън да се проветряват няколко дни. Много е вредно за персонала в заведенията, където се пущи. Ако новото правителство върне старата наредба, ще съжалавам за Бати Бойко, което за мен един абсурд!

Гост

#2385

2013-05-29 16:45

Здравето е над всичко! Похабените средства за лекуване на хора, които са решили сами да се тровят, както и на техните жертви, надхвърлят многократно евентуалните загуби на заведенията. Да не говорим за загубите понесени от бизнеса, поради по-големия брой болнични, които тези хора ползват. В заведенията персоналът не може да избере да работи само в помещенията за непушачи. Всеки има право сам да избира какво да прави, до момента, в който не наруши нечии чужди права. Здравето и чистия въздух са право, пушенето е избор. Не позволявайте на хора, които не могат да контролират завивимостта си да решават вместо вас. Не позволявайте на хората да печелят за сметка на вашия живот и здраве.

Гост

#2386

2013-05-29 16:46

Fuck off ebasi izmamata ne davaite pari
tina

#2387 Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2013-05-29 16:46

#22: yaniyakov - ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

ПУШЕНЕТО ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНИ И ПО УЛИЦИТЕ!! ТОЧНО ТАКА!! А за заведенията да не говорим.

 


Гост

#2388

2013-05-29 16:46

Политиката на правителството по отношение здравеопазването на българите е гавра с намерението да се разреши отново тютюнопушенето на закрито. Стига сте толерирали кръчмарския бизнес във всичките му измерения.

Гост

#2389

2013-05-29 16:47

Изобщо не е личен избор, това е доказано ,че вреди, така както и наркотиците . По същия начин трябва да се забранят. Живея в чужбина и пътувам много. Цигарите са заклеймени в много държави вече като ниска култура и пушат предимно бедните необразовани хора. Не може да отидеш на гости и да пушиш не само в къщата но и в двора защото децата може да те видят, така ,че ще трябва да пушиш в края на улицата .
Новата министърка не е за тази работа, изключителна глупкиня , това граничи с малоумност

Гост

#2390

2013-05-29 16:48

не на връщането на пушенето ;аз никога не съм пушила и не искам ;като излизаме да се опушваме и тровим

Гост

#2391

2013-05-29 16:48

ДА на здравето на хората, НЕ на порока, който убива хора.

Гост

#2392

2013-05-29 16:48

Нелепо беше разни смешници - експерти и инистри да оставят пушенето полузабранено само заради акциа, което впроче не помогна и на бюджета

Гост

#2393

2013-05-29 16:51

ne mozhe zdraveto na nashite detsa da bade po malovazhno ot pechalbata na psevdo biznesmeni i nay veche ot pechalbite na mafiotite trafikanti na edro pokrovitelstvani ot opredeleni kragove vav vlastta ,tova pokazva che nastoiashtoto pravitelstvo e naredeno ot mafiyata v bg

Гост

#2394 Re:

2013-05-29 16:52

#4: Пушач - Кой си пък ти та да нарушаваш мойте права като ме караш да дишам твойте смърдоляция


Гост

#2395

2013-05-29 16:53

Браво за петицията.Пожелавам успех.Подкрепям с думите:  НЕ НА ВРЪЩАНЕТО НА ЦИГАРЕНИЯ ДИМ В ЗАВЕДЕНИЯТА.


Гост

#2396

2013-05-29 16:53

Здравната министърка да си ходи преди да направи някоя глупост, тя е здравен министър не на икономиката , тая блесна още първия ден

Гост

#2397

2013-05-29 16:55

popitayte noviya vatreshen ministar dali poznava sazdatelite na varnenskata gropirovka tim s koito e nabor i zaedna sa zavarshili vvmy varna

Гост

#2398

2013-05-29 16:55

Ако пушачите искат правя да пушат на обществени места , защо и наркоманите да нямат това право . Аз пушиш 20 години, сега вече не

Гост

#2399

2013-05-29 16:58

Bсички лекари от медицински център Фитолек са категорично против цигарите. Добре е новото правителство да си направи сметка колко пари се харчат в здравната система за лечение на заболявания, свързани с цигарите. Те са в пъти повече от парите, които биха дошли в хазната от продажби. Срамота е, бе сме на едно от първите места в света по тютюнопушене, а за високата смъртност от заболявания, свързани с цигарите обвиняваме само многострадалната ни здравна система...

Гост

#2400

2013-05-29 16:58

ДОЛО БСП/БКП