Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#1326

2013-04-24 06:09

Zdraveite, po stechenie na obstoyatelstvata v momenta jiveya v Ispania, tuk zakona deistva veche treta godina i nikoi ne protestira, vseki znae che tryabva da si pushi na opredelenoto myasto izvan zavedenieto. Zashto samo v BG tryabva da ima protesti za tova kade moje i kade nemoje da se pushi. Sled kato ima zakon znachi taka tryabva da bade. Dokato ne se promeni misleneto i mantaliteta na horata nyama da se promeni nishto. Jalko za hubavata ni darjava.

Гост

#1327

2013-04-24 06:14

Пушач
Аз виждам нещата така: много по-цивилизовани държави от нашата са взели такива "генерални" решения чрез "драстични" закони, проблемът на нас българите, не е толкова, че ни пречи забраната, колкото самата идея постоянно да търсим "маана", да руптаем срещу всичко и всички и вечно да сем несъгласни, просто ей така заради самата идея! На нас ни дай анархия, тогава всички ще сме царе в собствения си свят, ще хванем по една сопа и ще търсим човекът, който си е помислил да ни погледне на криво, не дай си боже да го е сторил - "Боят изгражда"- толкова "звучна" българска мисъл!!! Ами че ние сме си варвари, как очаквате да спазваме европейски закони?! Вместо да ни кара да се гордеем, че все повече се доближаваме до цивилизацията (все от някъде трябва да се тръгне - няма как да стигнем директно до финала) ние ще се бунтуваме, защото на някой му хрумнало да ни кара да се подчиняваме - абе хора - това не е робски закон, я се осъзнайте!!! ТВЪРДО СЪМ ЗА ТАЗИ ЗАБРАНА!!! най-малкото защото дори и българския бизнесмен постоянно търси начин да спести - е, криза е - ама стига с това оправдание, то стана банално, "икономията - майка на мизерията", ами като искате заведения за пушачи пускайте я тая вентилация?!!!!

Гост

#1328

2013-04-30 11:35

Айде стига с тези пушаюи дето ни се качиха на главите ..и ни карат да си намразим животас и кислорода ..и по пронцип живота. БАКТИСАХМЕ!!!

Гост

#1329

2013-05-07 13:38

Както аз като умерен пияч не наливам насила в гърлото на околните граждани какъвто и да е алкохол ,така и много моля пушачите да не ме "задължават" да им гълтам дима от фъшкиите..!!!КАЗАХ!!
Тишо

#1330

2013-05-15 11:14

Само да се спазваше забраната щеше да е супер. Всичко е пълен провал. Няма институции в тая държава. Пуши се в 90% заведенията.

Гост

#1331

2013-05-15 11:28

Стоп на цигарения дим.

Гост

#1332

2013-05-15 11:42

Станишев, който желае връщането на цигарения дим в заведенията е ГЛУПАВ И БЕЗСМИСЛЕН политик. Заради една власт е готов да унищожи всичко. Да не му позволим.

Гост

#1333

2013-05-15 11:47

Спирането на цигарите изисква дух. И някоя друга част на организма която не всеки притежава. Независимо от пола. Ясно, обаче, е едно: Става ОТ РАЗ и завинаги. Край.
Татко Карло

#1334

2013-05-15 11:53

Към темата искам да добавя следното: поради обстоятелства, за които съм вечно благодарен на баща си, учих в чужбина. В лицей. Там забелязах че пушенето не се преследва: до входа пушачите си пушеха. А когато имаше контролно или класно, съответният преподавател искаше разрешение от останалите пушачите да пушат през тези два часа, ако не могат да се въздържат. В клас от ТРИДЕСЕТ ДУШИ пушиха трима, включих се и аз като четвърти. Не защото толкова ми се пушеше. А защото кога друг път ще пуша в час? Та мисълта ми е следната: ПУШАЧИТЕ БЯХА МАЛКО ЗАЩОТО НА ПУШЕНЕТО НЕ БЕШЕ НАЛОЖЕНА ЗАБРАНА. А нас ни преследваха в българското училище като анархисти, партизани или недай си Боже, комунисти. През целият ми съзнателен ученически живот. ЗАТОВА ПУШЕХМЕ ВСИЧКИ.

Гост

#1335

2013-05-15 13:13

Във никакъв случай нетрябва!!!!!!

Гост

#1336

2013-05-15 14:15

Товз че някои е решил да се трови,не означава че трябва да трови и мене.Излиза си наваънка и пуши....няма да умре горкият.....пушач....

Гост

#1337

2013-05-15 14:18

Мина достатъчно време от началото на забраната и хората свикнаха, вече дори част от пушачите са против това да се пуши вътре. Отказвам да поярвам, че навик, който пречи на всички, ще бъде върнат в заведенията.

Гост

#1338

2013-05-15 14:20

Моля ви да подкрепите една здрава нация без цигарен дим!

Гост

#1339

2013-05-15 14:47

Дори и като пушач, бих предпочела да пуша навън за да не преча на другите. След влизане на забраната през 2012 отново реших да опитам да преборя със зависимостта си!

Гост

#1340

2013-05-15 14:50

Не пуша и не понасям помещения, в които се пуши. това е порок, който отнема от здравето и парите на всеки. Затова подкрепям петицията и се надявам, че няма да се върне тютюневия дим в заведенията. Който иска да си пуши на друго място. няма защо да трови и тези, които не пушат.

Гост

#1341

2013-05-15 14:59

Такава петиция бих подписвал всеки ден до безкрай!
Вече не се и учудвам, че все още има нормални хора, дето не спират да димят без дори да се замислят както за себе си, така и за близки и приятели!!
Но трябва да има начин да спрем това безумие, или поне да го натикаме в миша дупка! Ще ни бъдат признателни всички следващи поколения до края на света!!!

Гост

#1342

2013-05-15 15:09

Будучи врачом(50 лет стажа)и долгожителем (90 лет)
хорошо знаю насколько вредно курение, и как продляет здоровую жизнь воздержание от него,двумя руками голосую за отказ от курения в общественных местах.
Это отравляет и окружающих.
Курению - заслон!
д-р Илия Герчиков


Гост

#1343

2013-05-15 17:03

Писна ми от алчни политици и с никой съобразяващи се убийци (пушачи)!

Гост

#1344

2013-05-15 17:37

В никакъв случай!

Гост

#1345

2013-05-16 05:20

След забраната се почусвах "бял" човек. Най-после човек може да се нахрани и повесели без да е осмърдян. Що за нахалство беше това да ти духат дим в лицето.

Гост

#1346

2013-05-16 08:35

Била съм в доста страни на ЕС - НИКЪДЕ не се пуши и заведенията си работят с пълна сила. Пълна глупост е, че заведенията са празни заради забраната за пушене. Празни са, защото хората прогресивно обедняват и защото притежателите не разбират, че като има 100 потребители на една услуга като направят 100 заведения се пада по 1 потребител на заведение. Основното е обедняването на масовия потребител. По време на криза първият най-засегнат сектор е този.

Гост

#1347

2013-05-16 15:51

Като непушач имам повече пари за заведения, само че НЕ влизам в заведение, ако разрешават пушенето. И няма нищо по-отвратително от миришеща на евтини цигари сервитьорка с пожълтели от никотин зъби и нокти - тези не получават никакъв бакшиш от мен! (а другите - да :) ) Притежателите на заведенията сами да си правят сметка кое им е по-изгодно.

А и също така - била съм в няколко източноевропейски държави, и там заведенията без дим са си все така пълни. Липсата на хора в нашите е по-скоро заради кризата, а не забраната!

Гост

#1348

2013-05-16 21:41

Имам собствено кафе.Аз и семейството ми не пушим,да,но получихме заболяване на белите дробове от пушенетона нашите клиенти.Отвратително беше,това ни принуди да затвориме кафето и отвориме магазин за цветя.Сега работим с удоволствие,но погълнатата отрова трудно ще се излекува.

Гост

#1349

2013-05-17 08:59

подкрепете БАТАЧАНИ И НАЦИОНАЛНАТА ПАМЕТ
2013-05-17 09:59


http://www.peticiq.com/deklaraciq_batak

ЦИТАТИ от ,,Житие и Акатист/молитва/ на Свети баташки новомъченици,, автор Иван Николов-богослов, където националните герои Априлци-въстанали и умрели за Свободата на Отечеството са сравнени с овце и агнета и е затрита цялата история за въстанието в Батак-1876г.:
,,Христовите агънца , обречени нА ЗАКОЛЕНИЕ, СТОЯЛИ И СМИРЕНО ЧАКАЛИ РЕДА СИ,,/стр.20, житие/
,,Желанието на светите Баташки мъченици било да умрат за своята вяра,,/ср.54 Кондак 7
,,Избрани Христови Агнета, заклани като изкупителна жертва за греховете на българския народ,, стр.41/Акатист/
Кои грехове на българския народ? Може би ГРЕХА ,ЧЕ Е ПОИСКАЛ ДА БЪДЕ СВОБОДЕН?
На знамето на батачани-Априлци 1876г.е пишело: ,,СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ ,,.
Знамето е извезано от Мария поп Нейчева-дъщерята на местния свещеник поп Нейчо, който освещава знамето и също е въстаник от въстанието в Батак 1876г.

Гост

#1350

2013-05-17 11:48

Ма Станишев изобщо да не си помисля да връща цигарения дим където и да е. Награбете и автобусните превозвачи от Автогара Сердика. Шофьорите на SOFIA BUS и Unionivconi Пушат нонстоп докато осъществяват превозите. Терора започва веднага щом напуснат градовете. Служебния телефон на гърба на билета за подаване на сигнали изобщо не дава резултат.