Не на генеричните имуносупресори

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на генеричните имуносупресори


Гост

#1

2011-11-02 18:54

СТИГА СА ЕКСПЕРИМЕНТИРАЛИ ЧИНОВНИЦИТЕ ОТ МЗ С БЪЛГАРСКИТЕ ГРАЖДАНИ С ОРГАНА ТРАНСПЛАНТАЦИЯ! ГОСПОДИН МИНИСТЪР, ВИЕ ЧИЙ МИНИСТЪР СТЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ ПАЦИЕНТИ ИЛИ НА НЕЧИЙ ФАРМА КОМПАНИИ?!
Vili Tsoneva
Гост

#2

2011-11-02 19:49

Това е геноцид , спрямо трансплантираните хора в България!!! И то с "разумното " обяснениие на "висшестоящите" за икономии по време на криза!!! Фактически спестяването е от порядъка на някакви си 400- 500 000 лв.!!! Господа управляващи, това не е ли сумата на вашите разходи за има- няма и месец разкладка?!?! Къде ви е ума, господа управляващи!!!!!!!!!!!!!!Засрамете се накрая !!!


Гост

#3 Ива

2011-11-02 19:58

Време е тези, които са избрани от народа, да бъдат подсетени, чии интереси трябва да обслужват. на избиращите или на джоба си. щото техните пари идват от джоба на избиращите! а както са казали българите преди много, много години - В СЪЕДИНЕНИЕТО Е СИЛАТА!

Гост

#4

2011-11-03 17:58

Безрезервно подкрепям тази петиция.Не може животът на толкова много български граждани с трансплантирани органи да зависи от едно администратимно рещение.За мен това е геноцид във ХХI век.Срам и позор за тези,които подлагат на риск живота на толкова много хора!

Гост

#5

2011-11-03 18:25

Само това може правителството на бате Бойко ... да ни цака за своя сметка ...!!!
ivozum

#6 Тема

2011-11-03 20:26

Колкото и лошо да прозвучи, пожелавам на Господа управляващите поне на един от тях, да преживеят трансплантация или техен близък да бъде трансплантиран, а не дай си БОЖЕ детенце, което не го пожелавам и на най-големия си враг.Органите, които са ни трансплантирани не се продават на пазара, а в повечето случай наши близки са се разделили с тях за да ни дадат шанс за живот и затова Господата не са тези, които ще ни отнемат правото за най-качествен живот, защото те не са ни го дарили.Моля, ако тази дискусия бъде прочетена от юрист, да ни дадете някакъв съвет какви права имаме и какви стъпки да направим. Нека всички от нас да не спираме да алармираме за този прецедент, защото е недопустимо да си правят експерименти с достатъчно преживяното от нас.Да правят икономии, но не за сметка на здравето на хората.Пускаме дискусията и в facebook, защото трябва да има гласност и нетърпимост.

Гост

#7

2011-11-03 22:02

В България толкова рядко се правят трансплантации, тъй като донорството все още не е популярно.
Смятам, че трябва държавата, респективно МЗ да се грижат за малцината трансплантирани пациенти. Затова смятам, че трябва да се поддържа живота им с най-добрите препарати, за да живеят по-пълноценен живот. Приветствам инициативата и приканвам всички добри хора в страната да подкрепят петицията, с което може би ще подтикнем здравите чиновници в МЗ да не правят икономии, рискувайки живота на малкото трансплантирани хора в България.

Гост

#8

2011-11-04 08:15

Nedopustimo e da se praviat eksperimenti s nesto podobno i da se opravdavat s krizata i lipsata na sredstva. Ako zapo4nat problemi s transplantiranite dali ste im izleze po-evtino ...........Vse pak zdraveto niama cena.Interesno mi e ako te sa v tova plojenie s kakvo biha izbrali da se lekuvat?

Гост

#9

2011-11-04 08:19

Докога уважаеми господа политици ще решавате съдбите на хората? Кой ви дава това право? Няма ли откъде да икономисате пари за бюджета, та го правите за сметка на нашия живот? Тежкия път, който съм изминала, за да съм сега в това състояние, не ме накара да съжалявам, че съм се родила, а сега Вие с Вашите безумни действия ме карате да съжалявам единствено, че съм се родила в България. Не искам да съм лош пророк, но не забравяйте, че и Вие сте простосмъртни и винаги може да се окажете от другата страна!

Гост

#10

2011-11-04 10:50

Бъдете активни !

Гост

#11

2011-11-04 11:14

Сития не вярва на гладния..........................

Гост

#12 ivo

2011-11-04 13:33

neka vsi4ki da badem edinni i da se vdignem na protest sreshtu tova tirani4no pravitelsvo na gerb koeto bavno i slavno ni ubiva vseki den


Гост

#13

2011-11-04 15:44

Molia, ako se organizira protest, neka predvaritelno da bude obyaven v mediite za da ima glasnost.Podkrepyam vsi4ki transplantirani i ne tryabva da se davate...Uspeh i gore glavata.V kraina smetka stava vupros za suma, koyato gospodata mogat da otrejat ot tehnite pari, koito zadelyat kato Predstavitelni naprimer. Mejdu drugoto G-n Premiera predi 2 godini se isksza, 4e vseki nujdaesht se ot transplantacya v 4ujbina, garantira otpuskaneto na sredstva.Da, ama NE.Sled 2 dni vsi4ko ot internet beshe iztrito i nyamashe pomen ot tova intervu, kamo li da si spazi obestanieto.Ne me interesuva koi e na vlast, a da si durjat na dumata ina4e da si hodyat, zastoto faida ot tia 200 glavi v parlamenta nyama...

Гост

#14

2011-11-04 18:48

Правителството е на принципа "Има човек, има проблем".
В настоящия случай обричат трансплантираните на мъчение и в крайна сметка на...
Дано все пак им дойде здравия разум и размислят трезво.

Магистралите не могат да заменят здравето и живота на хората.


Гост

#15

2011-11-04 19:06

Живите хора правят пари но парите не съживяват хората

Гост

#16

2011-11-04 19:18

Няма ли да спрат безумията в тази страна и да започне да се мисли адекватно.Защо се прави всичко възможно да има повече хора на хемодиализа и за кого е изгодно това. Не стига ли , че трансплантациите са твърде малко, а МЗ иска да върне и тези, който са вече трансплантирани на диализа, защото на това ги обрича с тази наредба за генериците.А връщането на тези хора на диализа по-евтино ли ще излезе на държавата? НЕ!


Гост

#17

2011-11-04 21:19

Поредното безумие в МЗ!
То не подлежи на коментар!

Гост

#18

2011-11-04 21:29

За съжаление държавата и държавниците продъжават да забравят, че хората са най-ценното нещо.
Ne se predavam

#19

2011-11-04 22:45

Priyateli, vreme e da gi pritesnyavame Gospodata s nashite problemi i da ne spirame......Az li4no izpratih pisma v saitovete na Agenciyata po transplantacii, zastoto bi tryabvalo s tyah da sme ot edin otbor.Celta e edna - pove4e transplantacii i to uspeshni, a tova e nemislime bez ka4estveni imunosupresori i bez da ni zabalamostvat, zastoto sme na polovin lekari, kato sme minali po tozi put
Ako imate vuzmojnost daite glas i v radiata - sigurna sum, 4e ste ni podkrepyat.Produljavame.......

Гост

#20

2011-11-04 23:03

podkrepqm peticiqta

Гост

#21 георги михов

2011-11-05 08:22

Уважаеми,Дами и Господа от Комисията по позитивен лекарствен, уважаеми г-н Министър интересно ми е ако Вие бяхте от страната на транплантираните или на тяхните близки дали щяхте да гласувате това безумие.Цената на лекарствата ли е най-важна  или  има финансови интереси ако е така защо не опитате с витами С ще спестите още пари от лекарства.


Гост

#22

2011-11-06 16:13

трябва да се ползват оригинални лекарства

Гост

#23

2011-11-07 12:30

Срам за България и "Управляващите" Чудя се това ако се случи "не дай боже" на някой от тези измислени политици които не мислят за обикновените граждани дали ще се опомнят че и те са смъртни

Гост

#24

2011-11-09 09:41

Петицията е уместна и навременна,но не съм сигурен ще има ли желания от нас ефект.Май ще трябва да ходим пред минист.съвет,но този път трябва наистина всички да погледнат сериозно и да присъстват на евевентуален протест или нещо друго.

Гост

#25

2011-11-09 16:43

Не искаме децата ни да бъдат "опитни мишки"