Peticiq.com

Не! на застрояването на Младост!

Коментари

#201

Прекалено много застрояване на квартала...

Даниела Димитрова (София, 2026-05-01)

#202

Живея цял живот в Младост и виждам колко регресира като инфраструктура.Навсякъде е презастроено,мръсно,няма места за паркиране и колите са по тротоарите,а ток и вода редовно няма заради включване на нови блокове и заради аварии поради надхвърлен капацитет на тръби,трафопостове и т.н.

Милена Цветанова (София, 2026-05-01)

#205

Кварталът има необходивост от детски градини, паркинги, зелени площи, не от високо строителство.
Въпросното “обезщетение” е откровена далавера, прозират корупционни практики. 😡

Антонина Андреева (София, 2026-05-01)

#212

жк.Младост е презастроен, има огромни задръствания, защото булевардите не могат да поемат човекопотока от новите сгради и това влошава средата за живот! Презастрояването в Младост трябва да се спре!

Борислав Пешев (София, 2026-05-01)

#214

Не желая да се презастроява гр. София и в частност жк."Младост"!

Ивета Петрова (София, 2026-05-01)

#219

Искаме паркове, градинки, въздух, стига сме страдали заради чужди схеми!

Кремена Цветанова (София, 2026-05-01)

#221

Да се спре застрояването в Младост!

паолина хаджийн (p.hadzhiyn@gmail.com, 2026-05-01)

#227

Не одобрявам плътното застрояване на квартал Младост, особено със сключено многоетажно застрояване.

Ива Горчева (София, 2026-05-01)

#231

Младост е вече много презастроен, скоро и малкото зелени площи,които има ще изчезнат. Има големи задръствания, липсват места за паркиране.

Владимира Кавалджиева (София, 2026-05-01)

#236

През последните години районът се превърна в пример за неконтролирано градско развитие, което води до сериозни проблеми за качеството на живот:

* Претоварена инфраструктура – улиците и транспортът не поемат нарастващия трафик
* Недостиг на паркоместа и зелени площи
* Увеличено замърсяване на въздуха и шум
* Натиск върху детски градини, училища и здравни услуги
* Застрояване на междублокови пространства и зелени терени

Настояваме за:

1. Незабавно ограничаване на новото строителство до изработване на дългосрочна визия за развитие на района
2. Запазване и разширяване на зелените площи
3. Прозрачност при одобрение на нови строителни проекти
4. Съобразяване на всяко ново строителство с капацитета на инфраструктурата
5. Активно участие на гражданите в процесите на вземане на решения

стела владимирова (София, 2026-05-01)

#240

Защо се прави жилищна или офис сграда на всяко свободно пространство? Защо не се направи висок общински паркинг? Тази сграда ще блокира трафика и пак ще се пътува от едно кръстовище до друго 30 мни.

Тихомира Павловска (София, 2026-05-01)

#242

Всички качества на квартала, които го правят хубав и предпочитан за живеене изчезват с всеки изминал ден, в който се реализира поредният нов строеж. Социалната инфраструктура изнемогва под натиска на множеството нови обитатели на квартала, докато в междублоковите пространства никнат нови и нови жилищни сгради, на все по-малко отстояние от съществуващите. Зелените площи в квартала изчезват, а предвиденият в ОУП парк Изток се стеснява докато зеленият клин изчезне тотално и се превърне в новопостроената периферия на Младост 4, 3 и 1А… Улиците и тротоарите са плътно запълнени от паркирали автомобили, какво остава ако се реализира поредната многоетажна сграда в квартала… Израстнала съм в този квартал и искам да продължа да живя в чиста среда, в която има въздух и зеленина, а не сграда до сграда…

Лилия Николова (София, 2026-05-01)

#245

Не се диша от презастрояване.

Юлия Пешова (София, 2026-05-01)

#248

Квартал Младост е презастроен.

Константина Илиева (София, 2026-05-01)

#249

Не съм съгласна с безразборното застрояване в квартала

Daniela Zhelyazkova (София, 2026-05-01)

#254

Подписвам защото живея в района и пряко ме засяга трафика,презастрояването,липсата на въдух и дървета.

Ивайло Василев (София, 2026-05-01)

#256

съм против застрояването на район Младост , който се задъхва от безугледно строителство. Създава се ситуация която вреди на гражданите на района.

Сашо Йоргов (София, 2026-05-01)

#257

Подписвам защота живея от 33 години в кв. Младост и смятам, че никога не е бил толкова прашен и мръсен. Пред кооперациите няма как да се паркира и всички спират на тревните площи. Задръствания са огромни!

Ася Спасова (София, 2026-05-01)

#261

Защото живея в Младост и ми писна

Добри Georgiev (София, 2026-05-01)

#262

Стига вече! Долу лапите от зелените ни площи!

Полина Димитрова (София, 2026-05-01)

#267

Защото живея в Младост и смятам, че вече има достатъчно блокове, за сметка на паркове и инфраструктура.

Елена Енчева (София, 2026-05-01)

#270

С безумното презастрояване Младост вече се превръща в циганско гето. Няма къде да се паркира, няма зелени площи. Трафикът в квартала е кошмарен, а заради малоумното презастрояване, улиците и булевардите няма накъде да се разширяват. Ако продължи това безумие, в скоро време ще трябва с хеликоптери да излизаме от квартала!

Венцеслав Ников (София, 2026-05-01)

#272

Против презастрояването на кв. Младост 1, 1а, 2, 3, 4

Румяна Георгиева (София, 2026-05-01)

#278

Подписвам, защото съм против презастрояването на квартала.

Нели Неделкова (София, 2026-05-01)

#283

Искам Младост да остане по-просторен квартал.

Ангел Бешев (София, 2026-05-01)

#303

Не желая застрояването върху зелени зони!

Кристиян Тодоров (София, 2026-05-01)

#312

Младост е презастроен! Няма капацитет за повече население. Няма нужната инфраструктура. И най-важното, не останаха зелени площи и междублоково пространство. Квартала не е това, което беше когато бяхме деца.

Снежана Асенова (София, 2026-05-01)

#313

Съм против безобразното устройство в квартала. Имаме нужда от природа и зеленина!

Милена Диаз (София, 2026-05-01)

#319

Подписвам, защото искам аз, децата ми, техните деца да живеят в красива градска среда, а не в бетонен град.

Румяна Белчугова (София, 2026-05-01)

#325

Младост е презастоен, няма тревни площи, няма паркоместа, движението по улиците е кошмар, планирани са нови строежи, които са безумни, буквално залепени за блоковете ни.

Христина Вътева (София, 2026-05-01)

#326

Не остана място за паркове и детски площадки от сгради!

Милен Стойчев (София, 2026-05-01)

#329

Младост стана супер презастроен. Стига!!! Има нужда от зеленина и въздух !

Ивайло Лзаров (София, 2026-05-01)

#331

Живея в Младост и не може да се диша, няма градинки, няма паркове

Александър Симеонов (София, 2026-05-01)

#334

Желая да спре презастрояването на родния квартал, вече няма въздух

Татяна Начкова (София, 2026-05-01)

#338

Не искам София да стане гето

Тодор Тодоров (София, 2026-05-01)

#349

Искам да живеем в среда наситена със зеленина и въздух,а не с бетон!

Нели Грозданова (София, 2026-05-02)

#354

Живея в този квартал, иска ми се да има повече зелени, площи да може да се разхождаме с децата, а не да са навсякъде блокове или бизнес или обществени сгради. Въздухът е мръсен, а покрай новите строежи ще стане непоносимо за живот!

Веселина Ангелова (София, 2026-05-02)

#357

Живея в Младост 2, надавам се на повече паркове и зеленина

Димитър Златанов (София, 2026-05-02)

#361

Писна ми от застрояване! Трябва да има повече паркове и зелени площи, а ако ще се строи - по-добре да се направят паркинги на няколко етажа, защото хората няма къде да паркират и всичко е кал и мръсотия!

Бояна Сотирова (София, 2026-05-02)

#362

Не искам презастрояването в квартал Младост да продължава.

Златина Проданова (София, 2026-05-02)

#374

Подписвам,защото живея в Младост!!!
Искам повече зелени площи и детски площадки !

Божидар Костов (София, 2026-05-02)

#375

Съм против презастрояването

Бисерка Тодорова (София, 2026-05-02)

#384

Подписвам тази петиция, защото искам да мислим първо за децата си – и за техния живот утре.
Не може всичко около нас да се превърне само в бетон, паркинги и блокове, без въздух и без място за живот. Нужни са ни зелени площи, светлина и пространство – за децата ни и за нас самите.
Време е да бъдем будни и съвестни граждани. Да не допускаме решения, които изглеждат като поредните „тихи“ сделки, а реално водят до презастрояване и влошаване на живота в квартала.
Строят се нови сгради, без да се мисли за инфраструктура – улици, паркиране, детски градини, зелени площи. Така кварталът се задъхва и губи облика си.
Това не е просто строителство – това е въпрос на бъдеще.
Нека го защитим заедно. 🌳

Антония Иванова (София, 2026-05-02)