Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ

Quoted post


Гост

#835 Re: Re: Re: Re:

2012-03-09 13:13

#834: - Re: Re: Re:

И в езиковите попадат деца, които нямат афинитет към езиците. Дайте да ги преструктурираме или закрием.

И в спортните попадат деца, които след 1-2 години се вижда, че не стават за спортисти. Да се закрият и те!

А за културата - не ми се говори, то там са едни таланти, едно чудо. Дали да не вземем и тях да "реформираме"?

За Вас пререгистрацията е проста, но ако училището е градило имидж 30 години, негово име струва нещо, нали? Вместо да мислят за пререгистрация, по-добре да помислят как да съхранят и развият добрите неща, постигнати дотук. Но не - математиката дразни филолозите и затова да ѝ сложим кръст - и с "преструктуране", и с премахване на ранното профилиране (което вече е изнесено в 11-клас, т.е. става "късно профилиране"), и с намаляване на учебните планове (няма да мъчим децата с гадни задачи, да могат да събират и изваждат е достатъчно, важното е да си плащат сметките след време)

 

Отговори


Гост

#840 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-09 14:09:55

#835: - Re: Re: Re: Re:

Говорим за 5-7 клас, а ЕГ са от 8-ми клас!

Ами има и закрити спортни училища (например във Велико Търново)! Приемат се малко деца и то след приемен изпит! Не всички стават велики спортисти, но всички тренират и ходят на състезания.

Законопроектът не е дело на филолозите, а на експерти. Учебни планове никой не намалява. То в някои МГ и сега няма СИП и школи, защото в 8-12 клас няма желаещи, които да ги посещават. Болшинството от учениците са там заради едната диплома и защото мама ще я е срам да каже, че детето ѝ учи в ПГ например.


Гост

#841 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-09 14:10:22

#835: - Re: Re: Re: Re:

Много добре казано :))


Гост

#843 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-09 14:16:58

#835: - Re: Re: Re: Re:

Имената на училища непрекъснато се променят – и на тези по изкуствата, и на МГ са се променяли с годините, и на ОУ, сливали са се училища.... Проблем някакъв?