За свободно колекциониране и свободна нумизматика

Quoted post


Гост

#3

2016-06-29 14:51

Защото съм един от най-репресираните нумизмати в България.Подписвам петицията с надеждата да има свободен и регулиран монетен пазар.Ако имаше такъв и нямаше мутренски и полицейски натиск върху колекционерите аз още щях да имам своята колекция оценена на милиони дойче марки от експертите на НИМ.България ме загуби като колекционер,но ако държавата не си поправи грешката ще загуби абсолютно всичко което ще се появява за в бъдеще !Това налага спешен вътрешен пазар копие на чуждестранния с ясни и точни правила,както и свободно обменяне и търгуване между колекционерите.Задължителната регистрация и идентификация незабавно трябва да бъдат премахнати и сведени до пожелание,които иска да си регистрира нещата който не не трябва да носи наказателна отговорност!Другото нещо,което е много важно да се въведе е че дребната археология трябва да премине на свободен режим-това са масови неща и имат по скоро колекционерски отколкото научен интерес!За крупните находки трябва да се докладва,но държавата по подобие на Англия и Германия например да откупува и щедро възнаграждава откривателите,както и да им прави всякакъв вид реклама по вестници и медии!

Отговори

Евгени Паунов
Авторът на тази петиция

#13 Re:

2016-06-29 15:50:00

#3: -  

 Браво, поздравления за отличния Ви коментар, господине! :)