Училището - щастливи деца, здрави учители и доволни родители!

Quoted post


Гост

#73 за реформата в образованието

2014-07-16 09:08

В петицията тотално се отрича всичко в системата.Това е доста притеснително, защото вече минахме по пътя на отричането и той ни донесе само разрушение и още по- голям упадък.Смятам, че част от идеите са добри, но други абсолютно отхвърлям.Например отпадане на изпитите за децата, "учебниците да бъдат само за учителите" и подобните звучащи новаторски идеи ще доведат до пълен хаос и безхаберие сред учениците.Звучи утопично и меко казано нереалистично.
Иначе подкрепям идеята за връзката с природата, това децата да се учат на труд и творчество, на самостоятелно мислене, но със сегашната база в училище това е меко казано утопично.
Учителя трябва да поеме своята отговорност, а мисля, че той никога не е бягал от нея, но важно е да научим и децата на отговорност и на това, че живота не е само щастие и красота, а има тежки и тягостни моменти, имало е и ще има войни, бедност, страдание.Как да изрежем тези неща от литературата и да ги квалифицираме като досадни, отегчителни?Как ще възпитаме състрадание у децата ако мислим по този начин?
Искрено съм възмутена и от определянето на богомилите като най - чистите Христови следовници.Та това е висша форма на некомпетентност.Те са наистина секта, в която поради незнание и безпросветност са изкривили Христовото учение до неузнаваемост.Как да учим децата, че са били прави?!Да нехуманно е преследването срещу тях, но това е съвсем различно и не бива да се смесва със истината в учението им.

Отговори


Гост

#196 Re: #73за реформата в образованието

2014-08-20 07:30:48

#73: - за реформата в образованието 

 Подкрепям вашията отговор напълно.Относно богомолите съм съгласна с вас,а също така искам да кажа,че  се информирах за методите на Георги Лозанов и смятам,че те не са удачни.Нека да започнем с най-наболелите и неотложни проблеми,които са очивадни и за чието разрешение се изисква  повече зрялост,отговорност и кураж.