Промяна на чл105 от СК и отпадане на “тайната на осиновяването“

Quoted post


Гост

#1

2013-07-05 03:25

Всеки има право да знае произхода си.

Отговори


Гост

#22 Re:

2013-07-07 16:32:15

Успял

#122 Re:

2014-06-20 18:42:29

#1: -

Днес бях в един съд - не искам да казвам кой, защото от дискусията разбирам, че може да навредя на сужителите - в който абсолютно без никакъв проблем ми дадоха делото за осиновяване, което търся. Вярно, че с мен беше осиновителката, която е страна по делото, и НЯМА ПРИЧИНА да й откажат достъп до собственото й дело. Но служителката ми каза, че и без нея, щяла да ми го даде, защото има тайна на осиновяването, но няма тайна на произхода. Т.е. - използвайте този аргумент! Както и аргумента, че вече знаете, че сте осиновен и няма да се наруши никаква тайна! Освен това използвайте аргумента, че всяка страна по дело има право на достъп до него! Пак по съвет на служителката обърнах особено внимание на един документ - декларацията на биологичната майка, че е съгласна да даде детето за осиновявне. Тази декларция е нотариално заверена някъде. Там има номер на заверката и мястото, където е извършена. По този номер може да се намери адрес на жената в нотариалния регистър.

аз

#159 Re:

2014-08-13 15:03:06

#1: -Човек не знае с кого ще го срещне съдбата след време. Ако поколението на осиновения - примерно дъщеря се влюби в свой брат или братовчед. това ще бъде катастрофа. Не, че осиновения е застрахован от това....Няма да говорим за генетичните изменения в тяхното поколение. Ще се чудят откъде им е дошло, а ако си направят генетични изследвания и се разбере че са роднини... КОЙ ЩЕ БЪДЕ ВИНОВЕН. Държавата си измива ръцете. Къде да си търсят правата??....