Промяна на чл105 от СК и отпадане на “тайната на осиновяването“

Quoted post

Успял

#122 Re:

2014-06-20 18:42

#1: -

Днес бях в един съд - не искам да казвам кой, защото от дискусията разбирам, че може да навредя на сужителите - в който абсолютно без никакъв проблем ми дадоха делото за осиновяване, което търся. Вярно, че с мен беше осиновителката, която е страна по делото, и НЯМА ПРИЧИНА да й откажат достъп до собственото й дело. Но служителката ми каза, че и без нея, щяла да ми го даде, защото има тайна на осиновяването, но няма тайна на произхода. Т.е. - използвайте този аргумент! Както и аргумента, че вече знаете, че сте осиновен и няма да се наруши никаква тайна! Освен това използвайте аргумента, че всяка страна по дело има право на достъп до него! Пак по съвет на служителката обърнах особено внимание на един документ - декларацията на биологичната майка, че е съгласна да даде детето за осиновявне. Тази декларция е нотариално заверена някъде. Там има номер на заверката и мястото, където е извършена. По този номер може да се намери адрес на жената в нотариалния регистър.

Отговори

ТАТА

#124 Re: Re:

2014-06-23 06:05:54

#122: Успял - Re:  

 ТОВА Е СТРАШНО ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ! БЛАГОДАРИМ ВИ, ЧЕ Я СПОДЕЛИХТЕ!


Гост

#125 Re: Re:

2014-06-25 06:39:16

#122: Успял - Re:  

 Успял, а може ли разяснение точно как се стига до информация от нотариалния регистър? Благодаря предварително!

Севда

#297 Re: Re: Бързо ли стана и благодаря за информацията

2018-02-02 10:51:38

Лидия

#299 Re: Re:

2019-01-28 23:37:04

#122: Успял - Re:  

Как да разбера коя съм взета съм от дома в Берковица казвала съм се Лидия доколкото знам биологичната ми майка е била млада и спортистка акта ми за раждане е издаден когато съм била на година и осем месеца. А съм родена на 14.01.1980г