За да има наука в България!

Не БАНски старец

/ #20

2012-12-05 00:00

Утре 05.12. 1200 учени от БАН ще протестират пред МОН срещу корупцията във фонда. Достатъчно внъзрастен съм за да имам спомени от "онова време" - деветдесетте години на миналия век, когато маладите хора - основно студентите имаха пламъка и смелостта да излязат срещу несправедливостта, откъдето и да идва тя. Със съжаление отбелязвам, че студентите в България вече не са онази сила, която помиташе всеки самозабравил се политик или чиновник, каквито са споменатите в петицията и председател на фонда и неговият началник - министъра на образованието. Явно младите са оставили тази работа на "БАНските старци". Затова и чиновниците в България се държат безпардонно и колокото са по-висши, толкова са по-нагли. Петицията е нещо хубаво, но имам чувството, че вече премина като лек полъх, нежен бриз, който само погали косите на гореспоменатите. Впрочем съмнително е, че тези, до които е адресирана ще я прочетат. Те имат да решават "важни държавни дела" и такова "дребнотемие", като "наблюдение на звездичките по небето и броенето им дане би да пропуснем някоя случайно" (цитат) не ги засяга.