За една нова Бяла

Ангел Ангелов

/ #9 Отговор по 7 и 8

2012-01-27 15:12

#8: Гост - Re:

Господа или дами под коментар 7 и 8 с името ГОСТ. Ако бяхте чели добре заглавието на ПЕТИЦИЯТА щяхте да разберете, че тя е организирана с цел проблемът да се разгледа на среща между Общината и РПУ Бяла. Те са тези, които могат да решат проблема. Все пак хората в общински съвет са избрани именно от гражданите за да решават проблемите им. Полицията също е в услуга на гражданите, най - малко това, че заплатите им се получават от удръжка на данъци от другите сектори. Аз не искам да налагам мнение, нито да вземам решение, а изразявам възмущение относно случващото се. Друго ще отбележа, до вземане на решение за подписката се стигна след обсъждане на среща, на която присъстваха граждани на общината. Срещата бе обявена в страницата на град Бяла днес. Така, че аз не съм взел сам това решение и това възмущение е общо на подписалите се на подписката. Заключвам - тук не става въпрос кой колко е умен, тъй като намеквате, че не съм, а въпрос на изразяване на обществено несъгласие и ще си изразя мнението ако ме пита кмета а не вие. Та вие на себе си не можете да си помогнете та на вас ли да отговарям. Второ мили съграждани: Аз нямам комплекси, нито пък избивам такива и не витая в пространството. Доказвам: През 2010 година чрез тогавашния общински съветник г-н Лъчезар Лунчев отправих искане към съвета да се разгледа въпроса за бездомните кучета. Има го протоколирано - за справка идете и проверете. Беше ми отговорено, че единственото което могат да направят е да ги упоят, но тъй като приюта в Бяла е затворен и докато ги закарат в Русе ще се събудят - тоест нищо не можели да направят. Казаха още и, че не мога да ги убия защото ще бъда наказуем. Толкова за кучетата. За боклуците ще кажа, че моите ги изхвърлят редовно, ако вашите не ги изхвърлят то се оплачете вие, а не искайте аз да го правя. Аз не съм ви Омбудсман. Да се върнем на това за паркирането. Истина е, че няма къде да се паркира. Аз затова и изразявам несъгласието си, защото няма къде. Но като няма не нарушавам закона и не спирам на забранени места. Ако спра това не ме оправдава, аз ще бъда нарушител. Ако един човек е гладен и няма пари и убие друг за да се нахрани то той убиец ли е или не? Затова и петицията призовава към диалог между полиция и община за да се разреши проблема. Лично аз имам жалба в полицията по въпроса от дата 11.02.2011 г с вх. номер 1281. За справка проверете в РПУ Бяла. Отделно съм внесъл в общината и подписка за изграждане на мръсен канал по ул. "Гео Милев", като подчертавам подписката е колективна, а не само от мое име. За справка - деловодтството на общината. Отделно имам не една или две срещи с управници на общината по наболели въпроси. Обаждал съм се много пъти до полицията (тогава 161) за нарушители на отбивката за Сищов до магазина Далия срещу Лук Ойл. Много от пътите никой не е идвал, а оставах излъган. След като премина телефона през спешния 112 всеки път когато съм се обаждал са идвали. С всичко това ви доказвам, че активността ми не е във виртуалното пространство, а вие ГОСТ под номер 8 сте клеветник. Та умолявам ви първо проучете как стоят нещата и тогава коментирайте. Недейте и само да упреквате а кажете какво вие сте направили по тези важни за вас въпроси. То е много лесно отстрани да четете и да упреквате. И накрая ще кажа, моля ви следващият път като коментирате си напишете и името, защото само така ще докажете, че не сте виртуални и измислени за какъвто ме определяте. P.S. Имам и един въпрос към вас: Защо не пишете и дискутирате в страницата на град Бяла днес? Ще ви кажа какво мисля, може и да греша, но за всичко ще трябва да се защитите и да се легитимирате: В страницата на град Бяла днес във Фейсбук се изискват имена и по този начин ще се знае кои сте. Оттук идва и мисълта ми, че вие сте служители на МВР, които естествено са засегнати от нападките, че по центъра не се глобяват нарушители. Но такава е действителността. Мисля, че отговорих конкретно на въпросите и нападките ви. Дерзайте.