Искам да гласувам! Срещу недопустимите изменения на Изборния кодекс

DIMI

/ #91

2016-04-24 10:18

По-голяма глупост или умишленост от решението на Народното събрание, ако един гласоподавател не гласува на предстоящи избори, да бъде изключен от избирателните списъци, според мен не може да се измисли, или пък умишлено се прави, за да се стопят постепенно избирателите до критичен минимум, и от тях да не зависи нищо. Ако по някакви причини, въпреки, че съм редовен избирател, не мога да гласувам, защото примерно съм в чужбина, далеч от българско посолство или консулство, както приеха депутатите сега, то ще бъда изтрит от списъците и на бъдещи избори и ако желая да възстановя избирателните си права ще трябва да се реда на опашка пред някое гише в общината за да подам писмено обяснение защо не съм гласувал на предишните избори, то знаейки, че така и така от мен не зависи много, няма да го направя. Така теорeтично ще отпадна като избирател. Като мен са най-малко милион българи, които се намират в чужбина. Постепенно след няколко поредни избори ще отпадат все повече избиратели, докато, останат само най-упоритите, от които естествено няма да зависи нищо. Вероятно това и скритата мисъл на приетия закон.