Против удължаване на учебната година от МОН


Гост

/ #74

2016-04-06 17:26

Учебната година на по-малките деца трябва да бъде по-къса, за да не се създаде чувство на апатия и омраза към училището. Повече игри и занимания на открито, които също могат да бъдат учебни часове, а именно обучение по природни науки, география, зоология, ботаника и др.. Освен това децата се нуждаят от повече спорт и културни развлечения по време на учебната година. Посещения на детски театри, концерти, организиране на детски спартакиади, екскурзии до исторически места и обекти. Това също спомага за по активно социализиране на децата. Лятото също може да се учи като се организират някакви занимания под формата на игра, екскурзии, събиране на билки,  рисуване в натура, изработване на малки фигурки от глина.. Могат по-активно да работят детските кръжоци за млади изследователи, математици, географи, биолози и при желание на децата и родителите им да се посещават от всички без заплащане разбира се. Много от тези неща се правят по света, а също така преди 30-40 г и в България. Аз съм израснала с това обучение и образование и съм изключително доволна:)

С уважение, Света