Да подкрепим националния фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"


Гост

/ #201

2016-02-12 17:22

Защото ми писна да се разсипва всичко ценно в тази държава! Защото ми писна учители и творци да бъдат унижавани и вместо да творят, да просят пари за хляба на семействата си. Поради борбата за оцеляване, те не могат да развият това, което Бог им е дал. Трябва да се принизяват до обикновени червеи и да се срамуват от това, което работят. Защото съм потърпевша от псевдокултура и псевдоизкуство, които задушават истинските стойности. Дали е чалга или умопомрачителен, бездарен, безпардонен и безидеен снобизъм - все едно. Точно той се финансира. От всички. И поради много още причини, които не ми се изброяват, защото не искам да се гневя повече. Танцувала съм в ансамбъл, при това - когато трябваше да се възражда, защото след псевдодемократичните подмени бе унищожен. Знам как с корепетитора и ръководителя на състава обикаляхме къщите на старите танцьори и търсехме нови. Напълно безплатно, на ползу роду. И как нараствахме в залата - от 5-6 души, до 25-30. Как направихме репертоар с чисто нови танци и колелото се завъртя....Това изкуство е нашата идентичност, най-великото, с което можем да се похвалим пред света и пред децата си. Другото си е за срам. Стига вече унищожение! Ще намери пари тази държава, щом има за депутатите - тези безобразни лентяи и предатели, ще има и за хората, които все още пряват българско изкуство - наистина българско, автентично, не тъпа имитация на западните и източните бози....Успех на подписката!



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...