Да запазим къщата-музей на Яворов

Some person

/ #65 Яворов

2014-06-23 16:42

Написаното от мен може да прозвучи странно, но да строиш увеселително заведение... 1. В паметник на културата и то 2. Там, където е имало трагедия и то не каква да е, а фаталната последна нощ на Яворов и Лора... ?!!!
Първото може да се преглътне някак си, ако пиано барът е на друг етаж, разбира се, но върнете няколко кадъра назад... и си представете обстановката преди 101 години в кошмарната нощ. След това върнете кадъра от настоящето и си представете група хора, които хапват и пийват самодоволно под звуците на пиано...
Само защото от държавата не отпускат средства за поддръжка, а собствениците искат да имат някакви дивиденти от собствеността си все пак! Да, Яворов е бил бохем по душа и сигурно, ако беше жив и го бяха попитали дали може, би се усмихнал и би потвърдил...
Но тогава ситуацията щеше да е коренно различна.
Лично аз съм на мнение, че...
Тези, които са решили да отварят пиано бар там, проявяват неуважение, защото изглежда са почитатели на "Зоната на Здрача" и са решили да правят страховити експерименти със себе си и естествено с бъдещите посетители на т. нар. пиано бар. То е все едно да отворят дискотека на някое гробище на връх някоя задушница. Дори семейство Адамс не биха си позволили такъв лукс. ТВЪРДО СЪМ ПРОТИВ ПОДОБНА ГЛУПОСТ!!! Надявам се, че и Вие, които ще прочетете този пост!