Петиция към главния прокурор Борис Велчев


Гост

/ #1200 Re:

2011-05-24 13:08

#38: Вели -

Г-н Вели , отговора на въпроса Ви относно православна служба от мощна уредба пред храма Св. Стефан в Истамбул, се крие в самия Ви въпрос.  В Турция преобладаващата маса изповядват ислям и малцинството там са християните така , както в България са мюсулманите. Св. Стефан нее никаква част от исляма до колкото аз съм запознат а е християнски светец. Факта , че съществува този храм и е под това име на мен никак не ми говори за нетолерантност към етническото мълцинство в Турция.

Хубав е призива Ви към нас да мислим , но според мен е хубаво и Вие да се замислите кой е нетолерантен. Сигорно имате право относно използването на тротоарното пространство , НО хилядите сергии и какво ли не с ритници и побойща ли премахвате????????? А и по време на християнски празници какъвто е петъчната молитва за мюсулманите дали има разрешение от властите за използването даже  на площада пред Ал.Невски да речем????   Може и за децибелите да имате основание , НО цивилизования свят решава проблемите си с преговори и закони , които обаче да са валидни за всички и за всичко. Камбаните на църквите по-тихи ли са ? Едва ли някой би имал нещо против закон за децибелите , но ако вижда , че е принципен закон и се спазва за всички шумове , а не само тези идващи от минарето на джамиите.