Безусловен Базов Доход за българите(ББД)

До

/ #130

2013-07-27 23:30

Идеята за ббд е добра.В Германия в някои области прилагат нещо такова.Събират се касовите бележки и на част от закупените продукти възтановяват ддс на клиента.
Тук обаче,като знам, че политицете са свързани с бизнеса т.е. бизнеса плаща на политиците, за да прокарат под закон някоя кражбй, или далавера като ддс ,та скоро това нюма дй се случи.
Освен това ,не бех работила в Бг за 1000 лева и не бих седяла в Бг. за тези 200лв ббд.
За тези,които остават без работа е добре,но и да получават обезщетение за безработица.
Имам позната в Германия,която е безработна.Предлагат и работа,но тя отказва ,защото получява обезщетение-700 евро.Работата,която и предлагат е 1200 нето,но неквалифицирана.Тя в случая може да иска по-голяма сума за своя труд,защото живее спокойно с обезщетението за безработица и има правото да избира.
Ако ме питат мен за промени в Бг бих искала менималната заплата да е обвързана с тази на работещите в Парламента, но така,че да няма голяма разлика и само ако този ббд продукт се увеличава да се увеличава и тяхната заплата.
Имам още много въпръсителни