Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

/ #3642

2013-06-08 14:13

Пушачите са едно малцинство от невротични комплексари, които се опитват да успокоят нервите си с никотин и да себеутвърждават болното си его, подтискайки непушещото мнозинство като тровят въздуха което то диша. По-рано пушеха дори и в градския транспорт, във влаковете и самолетите, в асансьорите, в училищата, в учрежденията и предприятията, навсякъде. Един от малкото ни европейски закони успя за половин година да освободи непушачите от терора на пушачите и в кафенета, ресторанти, барове, спортни зали и др. Сега наглеците надигнаха вой, че им се накърнявали правата. Че кой ви пречи да си пушите на открито или у дома си (стига да не тровите непушещите членове на семействата си!). Но не искам не само да ми тровите въздуха, който дишам, но не искам дори и да ми осмърдявате на кюмюр косата и дрехите в ресторантите и дискотеките. На вас драги ми пушачи ще ви бъде ли приятно някой да ви пърди на две педи до главата ви или да ви вони на чесън. Та пръднята и миризмата на чесън не са вредни за здравето ви, а само миришат лошо както вашите цигари. Който иска да пърди, да яде чесън или да пуши – да го прави насаме, а не да овонява и дори трови околните.
АКО ИМА МАЛКА ПРОЛУКА В ЗАКОНА – НИЕ БЪЛГАРИТЕ ЩЕ Я РАЗШИРИМ ДО ШИРОК ПОРТАЛ. ЗАТОВА В ТОЗИ СИ ВИД ЗАКОНА Е НАЙ-ПОДХОДЯЩ ЗА НАШИТЕ БАЛКАНСКИ НРАВИ.Нашите балкански съседки Турция и Македония не са в Европейския съюз, а отдавна са решили този въпрос с пълна забрана на тютюнопушенето в закрити обществени места. Ние по изостанали ли сме от тях. Няма заради неврастенични сноби като Андрей Слабаков да се тровят умишлено милиони българи.