Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

/ #3379

2013-06-04 10:21

Приветствам с две ръце петицията. Аз съм бивш пушач и синът ми стана причина да се откажа от този вреден навик, за което съм му безкрайно благодарна.Не искам когато влезна да изпия едно кафе или с приятели да изпием по бира някой от съседната маса да ми дими в лицето, защото обикновено димът отива в хората от страни на пушача.Същото важи и за работното място, спирките, но най вече в заведенията.Защо се застъпват за правото на пушачите, а никой не помисли за правото на непушачите? Защо се смята накърнено правото на избор на пушачите, а се пренебрегват непушачите? Пушачите са избрали да се тровят с пушене. Не съм длъжна нито аз, нито детето ми нито който и да било непушач да участвам в тяхното самоубийство. Нека да пушат на открито, където няма да ми пречат да изпия чаша кафе или пък да се нахраня. И стига са плакали ресторантьорите, че бизнесът им не вървял заради забраната. Пълни глупости. Ако има намаление на клиенти то е по-скоро защото хората нямат пари и особено пушачите предпочитат да са купят цигари отколкото да пият по питие. А и нямам впечатление, че заведенията са празни. Пълнят се толкова, колкото и преди забраната.