ПРОТИВ АЕЦ БЕЛЕНЕ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ПРОТИВ АЕЦ БЕЛЕНЕ


Anonymous

#1

2013-05-29 16:27

Много наложителна петиция!!!
Иван Петров
София

#2 Re:

2013-05-30 04:56

#1: -

Да, след като хората взели големите комисионни и обещали строеж на руснаците, пак са на власт! А ние ползваме 30% от общите инсталирани мощности.... Дай още едни 2000 мегавата да си купим за 10-15 милиарда да си имаме.....


Гост

#3

2013-05-30 08:24

Подписвам срещу безсрамна лъжа ,кражба , русопоклонничество и блюдолизство!Най- прост аргумент е,че България няма достатъчно голям пазар за износ на ток, а ще се строи нова АЕЦ!!!! Това е национално предателство и заробване от Русия!

Гост

#4

2013-05-30 10:23

Няма едно рационално зрънце ,което да е в полза на построяването на тази централа. Който я иска, да декларира ,че е съгласен ядрените отпадъци да бъдат погребани в района където живее.

Гост

#5

2013-05-31 09:27

Атомните централи са заплаха за националната сигурност. Няма никакво значение дали са руски, американски или марсиански.

Гост

#6

2013-05-31 10:00

Не, на АЕЦ Белене!
землянин

#7

2013-05-31 10:04

Време е да погледнем напред и да развием една модерна стратегия за енергетиката, да приложим иновативни и безвредни за околната среда технологии. Нека природата ни бъде чиста! Нека не я жертваме за корпоративни интереси и да я превърнем в хранилище за ядрени отпадъци! Твърдо НЕ!

Гост

#8

2013-05-31 10:10

Против АЕЦ "Белене"

За да се построи АЕЦ "Белене", трябва да се отмени решението на 41-то НС, а за да стане, новото 42-то НС, трябва да реши да разреши строежа, а това няма как да стане, защото БСП, ДПС и АТАКА са новото правителство, но другите партии не биха подкрепили това безумие, по-добре да се замислят и 42-то Народно събрание да отмени решението за спирането на двата блока на АЕЦ "Козлодуй", ние нямаме нужда от повече атомни електроцентрали, и една ни е достатъчна, щом сега с по-малко реактори произвеждаме толкова много ток, няма смисъл да се строи нова атомна електроцентрала, и да се построи на кой ще се продава токът, след като ще е много скъп, а потреблението е намаляло значително. Станишев и Орешарски мислят ли какво говорят, щели да създадат работа за хората в района, дето ще е АЕЦ "Белене", след случаят с Фукушима, целият свят включително и България, трябваше да се замисли, дали има смисъл да се развива ядрената енергетика у нас, за пример на целият свят, трябва да е бил Чернобил, все още има негативно влияние за всички след толкова много години. Не ме разбирайте погрешно, не искам да се откажем от АЕЦ "Козлодуй", все пак преди да ни бъдат спрени двата реактора имаше много ток за нас, дори изнасяхме, затова и сметките за ток не бяха толкова високи, може да се каже дори, че бяхме независими, но вече не е така за съжаление, и затова трябва да благодарим на СДС, ОДС, ДСБ и др, сини коалиции, и особено на Иван Костов! Общо взето новото правителство си говори, говори, и даже си вярва на лъжите, лошото е че има хора, които им вярват! "Интереса клати феса." - заради такива лицемери и предатели много млади и способни хора напуснаха България. Заради тези предателства сме стигнали до това жалко положение, защото винаги сме предавани от българи на чужденци, както е в историята ни, на: византийци, турци, американци, и т.н. Много жалко. Мога да кажа само едно Бог да пази България и да я спаси от идолопоклонниците, предателите, корумпираните и престъпниците във властта, ясно е кои са, няма да ги изброявам! Само ще спомена някои важни моменти от управлението на предишната тройна коалиция: идеята за строежа на АЕЦ "Белене" /все още не построен и слава на Бога, кой нормален човек ще реши да се строи атомна електроцентрала в силно земетръсен район/ - Сергей Станишев. Тежки дни настъпват за България. Вече наистина нищо не може да ме учуди, което е ужасно, но в такива времена живеем, и да има пак избори, пак ще ги спечелят по нечестен начин БСП, ДПС и АТАКА, което само говори че сме забравили историята си, това че сме били под много робства, че са опитали да ни асимилират с цената на всякакви средства, че са искали да унищожат писмеността ни и вярата ни. Наистина много жалко.За какво са загинали великите българи, защо са си дали живота за да сме свободни днес, сигурно днес се обръщат в гроба. Как може тези преди нас говоря, за поколението живяло по време на управлението на БКП в България, да е забравило репресиите и геноцида срещу собствения народ. Много съм млада, за да напиша факти, дати, ключови фигури и т.н., но знам, от хора живели и преживели онова време колко е било страшно, какви мъчения е имало, как са вкарвали в затвора младежи, защото не били угодни на властта!!!

Гост

#9

2013-05-31 11:17

НЕ на проекта Белене!
Сульо

#10 Тема

2013-05-31 11:18

Събирайте си подписчета. На Референдума къде бяхте? Или той е фалшив? Само дето ако не беше такъв резултатът, друго щяхте да говорите. Подписвайте се колкото си искате, давайте си личните данни на сульо и пульо, но сте малцинство. Искрено вярвам в думите си, не съм платена червена баба :) . За тези, които не разбират е по-добре да си траят. Фукушима няма нищо общо с тази технология.

Гост

#11

2013-05-31 14:26

Нямаме нужда от това,вече един път го казахме стига толкова

Гост

#12

2013-05-31 15:14

първо да намерят купувач за сегашния излишък , пък после .....
Бабичка

#13 Re: Тема

2013-05-31 18:01

#10: Сульо - Тема

И на Референдума гласувах "ПРОТИВ" и не сравнявам с Фокушима... Но както аз нямам нужда, финансова възможност и морално право  да си купя атомна бомба - така и България няма нужда от АЕЦ Белене...

....... Аз пък може да съм бабичка, но определено съм трицветна /бяло, зелено, червено/ и вярвам на думите си не толкова искрено, колкото технически и трезво.


Гост

#14

2013-05-31 19:12

то референдума не ги спря,сега петицийката ли ще ги спре.

Гост

#15

2013-06-01 16:56

АЕЦ БелеНЕ = КРАЙ НА България! Защото ще я строят КРАДЦИ!!!

Гост

#16 Re:

2013-06-02 06:25

#14: -И какви бяха резултатите от референдума да има ли ядрена енергетика с "да" са отговорили 60,6%, а "против" 37,96 на сто

 


Гост

#17

2013-06-02 09:57

Всички договори касаещи естествени монополи, енергетика,транспорт, национална сигурност ТРЯБВА ДА БЪДАТ ИЗВЕДЕНИ ИЗВЪН ПОНЯТИЕТО "Секретно", "Поверително", "Държавна тайна", "Търговска тайна"!
Основополагащ принцип в конституцията трябва да стане: "Този който плаща трябва да има копие от всички договори, по които плаща". Щом искат да плащам ток, вода и т.н. - моля да ми изпратите заверено копие от ВСИЧКИ договорите, които касаят всички тези плащания.
Пацо

#18 По-добре да се строи АЕЦ Белене...

2013-06-02 10:02

Както стана ясно от Европейския съд, Атом строй печели делото и трябва да изплатим неустойки от 1,4 милиарда лева, а за целия проект 25 милиарда. Така, че става май поговорката: "Сърдитко Петко, празна му торбичка". Щото хем ще платим за центаралата, хем няма да получим нищо!

Гост

#19 Пульо отговаря на Сульо

2013-06-02 10:18

#10: Сульо - Тема

Ти не си "червена бабичка"; просто си анонимно теле страдащо от СМИН (Синдром на Моралната и Интелектуална Недостатъчност).

Идеално пасваш на тези от сегашната "Завера Орешарски". Хайде обясни ми, как хора с морални устои на плужеци могат да направят нещо, което да е различно от това, което правиха същите тези изроди и родоотстъпници предходните 45 + 23 години. И не ме разбирай погрешно - и аз знам, че бат Бойко си е мутра - кадър на БСП (комунисти).

Чуй ми думите, народът иска ВЪЗМЕЗДИЕ и справедливост! Така нареченият "политичесни елит" ще се гъне и суче, докато докара ситуацията, когато улиците ще бъдат залети безогледно проливана кръв, от тълпи озверели лумпени. Ще я докарат до безогледни кланета и чак тогава, пак няма да разберат, но поне ще се уплашат и ще изчезнат (ако дотогава не са избити с мотики по кръстовищата на милата ни татковина).

Жалко за хубавата държава, за която такива титанични българи са си давали живота. Жалко и за нас и теб - майка ми и баща ми си изживяха живота напразно, аз съм май към края на същия път, децата ми ще се мъчат доживот! Дано внуците ми доживеят нещо различно от сътвореното "светло комунистическо бъдеще" (онова мъничкото черничкото).


Гост

#20

2013-06-02 13:05

Нека попречим на Кремълските партии да представят негласувалите на референдума, като техни избиратели подкрепили с мълчанието си безумния проект за ограбване на България-Белене.

Гост

#21

2013-06-02 15:59

На референдума не само аз, а и всички мои познати гласувахме с "НЕ". Как стана така, че резултатите се оказаха "ЗА"?

Гост

#22

2013-06-03 05:14

Не на цигарения дим!

Гост

#23

2013-06-03 05:14

Не на цигарения дим

Гост

#24

2013-06-03 09:22

НЕ на обслужването на интересите на руските олигарси в българия и техните слуги .

Гост

#25

2013-06-03 14:41

Никакво Белене, никакво заробване за децата и децата им, никакви руски интереси,докато не се научим да си опазваме преди всичко друго нашите български такива !