Г-ца и Г-н. Нека бъдем равни в обръщенията. Да премахнем г-жа!


Гост

#1 НЕ ВСИЧКО НА ЗАПАД Е ХУБАВО И ПОЛЕЗНО.

2012-05-19 00:19

ВСИЧКИ ЗНАЕТЕ ЗА ДУХОВНАТА И МОРАЛНА КРИЗА В ЗАПАДНА ЕВРОПА.
НЕКА НЕ ПОЗВОЛИМ ТЯ ДА НИ СПОЛЕТИ И У НАС.
В ЗАПАДНА ЕВРОПА ПОЧТИ НЯМА ГОСПОЖИЦИ/ОЩЕ ОТ ЛИЦЕЯ МНОГО МОМИЧЕТА ЖИВЕЯТ ЖИВОТА НА ВЪЗРАСТНИ ЖЕНИ.

В БЪЛГАРИЯ ВСЕ ОЩЕ ИМА МЛАДИ ЧИСТИ МОМИЧЕТА.
НЕКА ПОКАЗВАМЕ УЖАЖЕНИЕ КЪМ МЛАДОСТТА И НЕПОРОЧНОСТТА ИМ КАТО СЕ ОБРЪЩАМЕ КЪМ ТЯХ С УМИЛИТЕЛНОТО НА ДУМАТА ГОСПОЖА-,,ГОСПОЖИЦА,,

ПО-ДОБРЕ Е ДА ПРЕКРАТИТЕ ТАЗИ ПЕТИЦИЯ.


Гост

#2 МИСЛИ НА ЕДНА 43-ГОДИШНА ГОСПОЖА

2012-05-19 00:23

12 ЖЕНИ СА СЕ ПОДПИСАЛИ И ЕДИН МЪЖ.КАКВО ПОКАЗВА ТОВА?
ТОВА Е ТЪГА НА ДАМИТЕ КЪМ МЛАДОСТТА.
УВАЖАЕМИ ГОСПОЖИ,
ПОЗВОЛЕТЕ НА МОМИЧЕТАТА СИ ДА ИМАТ ТАЗИ,ИЗГУБЕНА ЗА ВАС ПРИВИЛЕГИЯ, ДА ГИ НАРЕКАТ ,,ГОСПОЖИЦИ,,

Мария Димитрова
Авторът на тази петиция

#3 Очаквана реакция...

2012-05-19 00:50

Очакваше се, че ще има такава опозиция на тази петиция. България все още е в каменната ера що се отнася до равноправие на половете и промяна на патриархалните разбирания... Но да се надяваме, че в скоро време и тук ще има прогрес... Обществото ни е промивано в течение на векове ( а и все още се промива)за някои стереотипи измислени от патриархията, но все пак аз съм оптимист, че това ще започне и тук да се променя..."НЕКА ПОКАЗВАМЕ УЖАЖЕНИЕ КЪМ МЛАДОСТТА И НЕПОРОЧНОСТТА ИМ" - заради промивката на медиите и обществото има момичета които се омъжват и имат деца на по 18...20...22 години (тъй като в България все още модела за жена е да е майка и домакиня и момичетата бързат да го изпълнят) и стават госпожи има и такива които на 35...40 все още са госпожици тъй като избират да не се омъжват, не може една дума да определя това дали даден човек е млад, възрастен, порочен или непорочен..."ВСИЧКИ ЗНАЕТЕ ЗА ДУХОВНАТА И МОРАЛНА КРИЗА В ЗАПАДНА ЕВРОПА." - само не ме карайте да започвам анализ на духовната и морална криза в България с цялата чалга която се вихри из населението ни.... давате доста несериозни аргументи...

Мария Димитрова
Авторът на тази петиция

#4 Очаквана реакция...

2012-05-19 01:01

И още нещо: "ПОЗВОЛЕТЕ НА МОМИЧЕТАТА СИ ДА ИМАТ ТАЗИ,ИЗГУБЕНА ЗА ВАС ПРИВИЛЕГИЯ, ДА ГИ НАРЕКАТ ,,ГОСПОЖИЦИ" - загубена от нас привилегия? ако става въпрос аз самата съм подписала тази петиция и съм на 26 години и се считам за млада, така че това не е въпрос някой да тъжи за младостта... тъкмо за да никой да не тъжи за младостта базирано на някакво обръщение е добре едното от двете обръщения да се махне. защо при мъжете го няма това открито да се показва женен ли е или не, млад ли е или стар а при жените трябва да го има? защо мъжа в 21 век, 2012 година, трябва да е фактор, който определя как трябва да се обръщаме към дамите?

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2021-05-19 08:13