Сградна инсталация

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Сградна инсталация

потребител

#26 Топлофикация

2013-03-23 20:40

И аз имам проблеми с топлофикация. От включването ми към парното след пробите съм прекъснал всякяква топлоподаване, а Топлофикация иска и иска пари, хиляди. Имам някои размисли по проблема и навсякъде изпъква бандитизма, наглостта, лобизма, незаконните "правила", узаконяващи грабежа. Струва ми се, че петиции не ще решат въпроса. Считам, че трябва по съдебен ред да се атакуват техните правила свалят основните им "членове и алинеи", чрез които ограбват "законно" и закрепостяват българина, както и да се предложат адекватни равнопоставящи потребителите правила. Смятам да обобщя нещата и да ги споделя с вас.

Гост

#27

2014-04-24 10:32

Българите не са крепостни! Въвеждане на емропейско право за продажба и купуване !!!

Гост

#28

2014-05-11 13:30

Тия нямат срам и страх от никого.Лошо е че имат и съдии на тяхна страна.

Гост

#29

2014-05-12 18:54

A nai-dobre e da se premahnat toplinnite monopoli i toploto da se nazionalizira, kakto beshe predi 25 god, kogato plashtahme 10 lv na zimen mesez pri zaplata 120 lv na mesez - minimalna.. Gaz i neft da se zaplashta ot Balgaria po barter, Iran ni dava neft nie my davame vino, grozde, yabalki, domati...Taka beshe predi 25 god i predi poyavata na alachnite marzelivi monoplisti...

Гост

#30

2014-05-17 23:27

САМО ВОЛЕН ИМА ВОЛЯ ДА ГО НАПРАВИ. ЧЕТЕТЕ ВОЛЕН ПРЕДИ ДА ГО КОМЕНТИРАТЕ. ЗАПОЧНЕТЕ ДА ВИЖДАТЕ "ОМАСКАРЯВАНЕТО". ЧЕТЕТЕ ГО ТОЯ ВЕСТНИК "АТАКА", А НЕ САМО ДА ГО РАЗГЛЕЖДАТЕ. ЧЕТЕТЕ ЗА УРБАН. ЧЕТЕТЕ КАКВО ПИШЕ НА ГЪРБА НА ПРЕДИЗБОРНИТЕ ЛИСТОВКИ С ЛИЦЕТО НА ВОЛЕН ПОНЕ, АКО СЕ ИНАТИТЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ ПОНЕ ЕДИН БРОЙ НА ВЕСТНИКА.

ПантаРей

#31 Кой да ги предложи, и кой да ги приеме...?

2014-05-19 09:56

Уважаеми граждани, кой да ги предложи тези (а и други важни и належащи проблеми)и кой да ги приеме, като всичките властимащи са шайката обирджии. И все пак "Тя се върти..." за това подписвам и се усмихвам

Гост

#32 Re:

2015-04-03 22:46

#3: protiv kradcite na toploenergia -  

Кой Ви е казал, че който НЕ желае да ползува услугите на топлофикация, "краде" топлоенергия от съседите си, които са абонати на топлофикация?  Крадеца вика "дръжте крадеца". Опитайте се да мобилизирате интелекта /т.е. УМА/, който притежавате и разсъждавайте. Топлинната енергия се довежда от ТЕЦ-а до съответната сграда по тръби, по които тече т.н. "топлоносител" - в случая вода смесена с най различни химикали, които служат за намаляване и спиране корозията/ "ръждясването" / на стоманените тръби. Тези тръби най-често се намират под земята /"подземна ифраструктура"/ поставени в специални стоманенобетонни канали и са най-малко ДВОЙНО ИЗОЛИРАНИ, а с поставянето на панелите върху каналите и зариването им със земя, ИЗОЛАЦИЯТА става ТРОЙНА. Вътре в сградата те се включват в т.н. "абонатна станция", чрез която топлоенергията се предава към т.н. "сградна инсталация" - система от тръбопроводи(вертикални "щрангове" и хоризонтални отклонения),кранове и други части/ обезвъздушители, разширителни съдове и т.н. - моля някой с топлоенергетическо образование да ги опише по- подробно/. Тази "сградна инсталация" довежда топлинната енергия до всеки "отоплителен уред" (т.н. радиатор) както в жилището  на отделните абонати, така и в общите части на сградата (най-често стълбищата).

       Тази "сградна инсталация"  ТРЯБВА също да е добре ИЗОЛИРАНА, както тръбите от ТЕЦ-а, от ТЪРГОВЕЦА на ТОПЛОЕНЕРГИЯ и тогава той няма да има  "доказани загуби", с които да ограбва "законно" сиромасите най-вече от панелените жилища, които не можем да си позволим да ползуваме услугите му.  ОБАЧЕ  думата ИЗОЛАЦИЯ е НЕИЗПОЛЗУВАЕМА дума от топлофикация щом става дума за заплащане на „доказаните им загуби”.

    Има още един фактор при отоплението, т.н. „топлинен баланс”.Разпределението на топлоенергията е доста сложно но крайния резултат може да се предвиди, види и измери. Когато аз съм спрял, изключил и демонтирал радиаторите, през стената м/у мен и съседа ще прониква определено количество топлина, която той  е платил  – ето от къде топлофикация крещи, че аз съм „крадец”. Но това са взаимоотношения м/у мен и съседите ми и топлофикация не ми е прокурор нито адвокат на съседа. Тука влизат в действие МОРАЛНИТЕ ЗАКОНИ, които не са на почит в ред народни събрания – човек в много случаи не може да избира съседите си. И  аз не желая да напускам жилището си заради нарушения „топлинен баланс” на сградата както реват по форумите разни човеци с бетон в главите и камък в сърцата. Имам право на частна собственост(за сега) където аз пожелая ,а не където те ми посочват.Дори според Конституцията :

  чл.6, ал.1 – всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.

 Просто съседа ще трябва да си изолира стената от към негова страна и загубите му спират.

    Когато радиторите в общите части се демонтират, по вертикалните "щрангове" вече няма циркулация на топлоносител и съответно няма излъчване и загуба на топлина – спират „доказаните им загуби” от общите части. (Това в нашия вход сме го направили преди повече от 10 години).

 

    Остават по две вертикални тръби във всяко помещение с изключени и демонтирани радиатори, които топлофикация  упорито НЕ ЖЕЛАЕ да ги ИЗОЛИРА, защото така СПИРАТ ВСИЧКИ  техни „доказани и недоказани  загуби”.

 И като ги изолира е наред да ми плаща наем,затова че търгува със съседите ми, ползувайки част от моите помещения.

 Г-н "№3 protiv kradcite", разбрахте ли нещо от писаното по-горе? Писал съм според нивото ми на  интелигентност /обща и правна/, така че да може да се разбира и от ”царя и от пъдаря”. Ако и сега не разбирате, повече аз не мога да Ви помогна.

 

 Но според едни Вечни морални закони е наредено: С КАКВАТО МЕРКА МЕРИШ, ЩЕ ТИ СЕ ОТМЕРИ И ЩЕ ТИ СЕ ПРИТУРИ.


Anonymous

#33

2015-04-17 00:39

За освобождение българите - сиромаси от робството на топлофикация и други нечестиви човеци.

Гост

#34

2015-10-31 22:26

Положението с робството е нетърпимо! Време е да унищожим крадците от Топлофикация!

Гост

#35

2015-10-31 22:30

Да сложим край на робството от РОБОВЛАДЕЛЕЦА Топлофикация!
ад

#36 Re: Re:

2015-10-31 23:06

#18: - Re:  

 Осма, 9, 10,11, 12 точки да са абсолютно задължителни!!!

ад

#37 Re: Re:

2015-10-31 23:37

#32: - Re:  

 Топлофикация трябва да плаща наем за щтранговете и абонатната станция! Обяснението,че живеем в отопляема сграда и ползваме енергия от съседите е тъпо! Кооперацията ни е на 55 години и сме минали през различни начини на отопляване: твърдо гориво, нафта, ел. ток, парно. Когато се отоплявахме с нафта или тв. гориво, ако съседа под мен си пусне печката, комина се затопляше. Тогава никой не се сещаше и не е редно да искаш пари от съседа, защото комина ти минава през неговото жилище..... Какво представлява сградната инсталация!? Щтранг (тръба ) с определен диаметър. Да се ичисли повърхността на тръбата и да ми искат пари за отдадената топлина от тази повърхност. Все едно имам радиатор с едно ребро даже по малко, а не да ми слагат безумни проценти (при нас е 30%).


Гост

#38

2015-11-01 07:37

Бях дадена на ЧСИ без да разбера,че съм съдена.Правят си каквото си искат,не искам тръбите на Топлофикация да минават през апартамента ми,не искам да се чувствам безпомощна пред този Монополист!

Гост

#39

2015-11-01 10:03

Neobitaem Apartament s svaleni Radiatori. 60 Lv na mesez idvat smetki. Za kakvo ???

Гост

#40

2015-11-01 10:21

Защото ми писна да събират пари за нещо, което не ползвам и не желая. Обаче ме карат насила да бъда "потребител" на нещо, което не искам и не ползвам. Оправданието е че, щом сградата е свързана с Топлофикация всички са длъжни да плащат щом нахално им подават непоискана стока.
Дано да стана нещо. Само че, в Парламента умишлено не желаят да променят законите в полза на хората и да се съобразяват със законодателството на ЕС.

Гост

#41

2015-11-01 19:58

Подписвам я, защото политиката на топлофикация е чиста проба издевателство над гражданите.

Гост

#42

2015-11-02 10:44

Време е да се сложи край на тази монополна измислица!

Гост

#43

2015-11-02 17:48

Подписах, тъй като от 4 години нямам радиатори, но плащам наравно с ползващите услуги за отопление. На възражението ми, служителите от Техем, паразитиращата фирма, ме посъветваха да си продам апартамента!

Гост

#44

2015-11-03 18:21

Подписах с много ясно съзнание петицията защото : това е пладнешки грабеш и директен обир с ясен обирджия.Какво е това 90лева за тръби на 7етаж в ж.к.Слатина, при положение , че на 8-мия етаж не живее никой и освен , че едната тръба е студена и връщащата -- е студена.Какво е това всеки месец да плащам по 2лева за нещо си , ПРЕДВАРИТЕЛНО?

Гост

#45

2015-11-04 16:36

За да СЕ спре рекета на "Топлофикация - София" ЕАД

Гост

#46

2015-11-06 22:19

Подписвам я защото намирам насилствения държавен лекет за престъпление срещу народа!

Гост

#47

2016-07-15 16:07

борба с монопола
fotovoltaik

#48 Re:

2019-06-10 08:27

#35: -  

https://www.change(.)org/p/fotovoltaik-   позиция-на-гражданите-   по-съединени-дела-с-708-17-и-с-725-17-на-   съда-на-европейския-съюз

Махнете интервалите и кръглите скоби, за да подпишете петицията. Благодаря.

fotovoltaik

#49

2019-06-10 08:32

https://www.change(.)org/p/fotovoltaik-  позиция-на-гражданите-по-съединени-   дела-с-708-17-и-с-725-17-на-  съда-на-европейския-съюз

 

Премахнете интервалите и кръглите скоби и подкрепете Петицията.