За предложението Кънчо Матев "Почетен гражданин на Ст. Загора"


Гост

#1

2016-06-14 20:17

Подписах тази петиция, защото направеното от този човек в пълна мяра покрива понятието "висш израз на смисленото съществуване" и равнението по делата му ни превръща в ХОРА!

Гост

#2

2016-06-14 22:01

Заслужил.

Гост

#3

2016-06-15 05:37

Преди време аз говорих с няколко общински съветници в Стара Загора, да внесат в Общинския съвет предложение да бъде издигната кандидатурата на Кънчо Матев за Почетен гражданин на Стара Загора. Беше малко преди неговата 80 годишнина. Не зная защо, но те не направиха нищо за това. Радвам се, че най-после има инициативен комитет и се надявам инициативата да има успех!

Гост

#4 Re:

2016-06-15 11:38

#3: -  е то е ясно защо - те не са като Човека Кънчо Матев....без "стимули" и пръста си не мърдат.....


Гост

#5

2016-06-15 12:48

Кънчо Матев отдавна е получил най-истинското признание за един Учител - любовта и уважението на поколения ученици и родители. Това признание, за което даваме гласа си сега, е нещо, за което обществото ни копнее - да види оценени и наградени добрите, почтените и всеотдайни хора! Благодарим Ви от сърце, господин Матев!

Гост

#6

2016-06-16 12:39

Моят директор в любимата гимназия. Добър човек, професионалист, обичан от учениците, уважаван от учителите. Такива хора вече трудно се срещат.

Гост

#7

2016-06-17 05:34

Аз съм от четвъртия випуск на гимназията. Тогава Кънчо Матев беше нашият директор. Човек с голямо "Ч".

Гост

#8

2016-06-17 13:06

Подписах тази петиция заради дълбоката си убеденост в това, че званието "Почетен гражданин на Стара Загора", трябва да се цени и уважава, а не да бъде девалвирано е обезценявано. Тоест, то трябва да се присъжда на хора, достойни за него, които наистина са дали и направили нещо много значимо за нашия град. А Кънчо Матев го е сторил. По време на дългогодишното му вещо ръководство на езиковата гимназия "Ромен Ролан", в това училище са се учили и възпитавали стотици, а дори и хиляди старозагорци, с които родният ни град основателно може да се гордее. Подписах петицията, защото познавам Кънчо Матев и като човек добър, всеотдаен, духовит и мъдър. За мен той винаги ще си остане чичо Кънчо, тъй като родната ми къща се намираше срещу тази, в която живееха той и семейството му, на малката, дори неасфалтирана тогава уличка "Руси Аргов", в полите на "Аязмото". Когато бях дете боледувах много, майка като мед. сестра ми слагаше ужасните инжекции, а той често идваше да помага като ме държи, защото баща ми го беше страх или, по-скоро, му беше жал. Тогава ми се струваше ужасно, но сега съм благодарен на чичо Кънчо за това. Съпругата му леля Верче работеше в "Печатни произведения" и когато поотраснах, често ми съдействаше да се снабдя с любима книга като "Приключенията на Робинзон Крузо", например, или с дефицитна плоча на Лили Иванова, като албума "Камино". Със сина им, Николай, сме приятели и съученици от детинство, а снаха им, д-р Анета Диамандиева, и до днес е мой личен лекар. Сигурен съм, убедих четящите коментара ми, че животът ми е доста тясно свързан с личността на Кънчо Матев и заслужава да се повярва в увереността ми, че той ще бъде един заслужил и достоен носител на званието "Почетен гражданин на Стара Загора".

доц. д-р Петьо Прелезов
Тракийски университет, Стара Загора

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2016-06-18 18:19


адв. Люба Здравкова (5-ти випуск на ФЕГ)
Гост

#10

2016-06-28 17:30

Защото Стара Загора заслужава да има почетен гражданин от такъв ранг!

 


Гост

#11

2016-06-28 18:47

Професионалният ми живот, който от един момент нататък ме обвърза с образованието, ме е срещал с много стойностни хора, но толкова добронамереност, човечност и интелигентност, съчетани с невероятен професионализъм и устойчивост, много рядко са били съчетани в една личност, както в г-н Кънчо Матев. До ден днешен съм безкрайно признателна, че благодарение на него ФЕГ "Ромен Ролан" се изгради като запазена марка за високо образователно и интелектуално качество, а ГПЧЕ "Ромен Ролан" продължава да я утвърждава. Винаги при личен или професионален повод с нескрита гордост съм казвала, че съм бивша ученичка на ФЕГ "Ромен Ролан", Стара Загора, а реакцията е била повече от красноречива: "Разбира се, "Ромен Ролан"! "

Гост

#12

2016-06-28 19:41

Приветствам идеята! Дълбоко уважавам този човек и съм горда, че бях част от обществото на "Ромен Ролан". Прекрасни спомени, приятелства, магия....

Гост

#13

2016-07-14 05:52

Подписах тази петиция заради дълбоката си убеденост в това, че званието "Почетен гражданин на Стара Загора", трябва да се цени и уважава.

Професионалният ми живот изцяло е обвързан с образованието. Срещал ме е с много стойностни хора, но толкова добронамереност, човечност и интелигентност, съчетани с невероятен професионализъм и устойчивост, много рядко са били съчетани в една личност, както при г-н Кънчо Матев. Добър човек, професионалист, духовит и мъдър, обичан от учениците, уважаван от учителите. Такива хора вече трудно се срещат.

Иванка Стоянова,

учител в ТГ "Княз Симеон Търновски" - Стара Загора


Гост

#14

2016-07-14 13:38

Защото във времена на бездуховност, неграмотност и ширеща се простащина, хора като Кънчо Матев са рядкост и делото им трябва да създаде последователи в бъдещето преориентиране на ценностите.


Гост

#15

2016-07-14 16:14

Подписах тази петиция,защото уважавам господин Матев като КОЛЕГА и ДОСТОЕН ЧОВЕК.

Гост

#16

2016-07-14 16:49

Мой любим учител!!!Радвам се,че има вьзможност за почетен гражданин на Стара Загора !!!Заслужава го и му пожелавам д абьде такьв дьлги години!!!


Гост

#17

2016-08-22 16:55

Г-н Кънчо Матев е олицетворение на всички наши учители, които допринесоха за изграждането ни като добри, достойни и свободни хора