Искам да гласувам! Срещу недопустимите изменения на Изборния кодекс


Гост

#51

2016-04-23 20:47

Podkrepiam petitsiata zashtoto, nie bulgarite v chujbina ne mogem I ne triabva da budem diskreminirani na osnovanie che jiveem izvun Bulgaria. Nie traibva da imame ravni prava zashtoto po zakon sme bulgarski grajdani. Tova e v osnovata I izhodnata tochka za reshenie.
Мими

#52

2016-04-23 20:49

Подписах петицията, защото искам в България да стават положителни промени, макар и с малки крачки напред, а не назад....Защото искам след години да се върнем в родните места, в една цивилизована страна с умни и почтени управници. Засега имам сериозни съмнения, дали това ще бъде възможно.

тео.пет

#53

2016-04-23 20:49

Не мога да търпя потъпкването на изконни демократични права и принципи.

Димитър

#54

2016-04-23 21:08

Може ли да има демокрация без демократично гласуване? Когато изборните правила се правят не за да се превърне волята на избирателя в основно политическо решение, а за да се осигурят структури и институции, удобни на политиците, става ясно, че това е само фасадна демокрация и скрита диктатура.


Anonymous

#55

2016-04-23 21:18

Потресена съм от действията на управляващите, които очевидно се изплашиха от искането за референдум подписан и от много Българи живущи в чужбина.
Господа управляващи мисля, че вие трябва да спрете турският предизборен туризъм в България, а не да нарушавате нашите права, лишавайки ни от правото на глас.
Действията ви в момента показват само, че ви е страх от нас - Българите в чужбина.

Гост

#56

2016-04-23 21:32

Подписах тази петиция защото искам да живеем в демократична България.

Гост

#57

2016-04-23 21:40

За да могат всички милиони български граждани да гласуват за една демократична и иновативна държава,която милее за българите !

Гост

#58

2016-04-23 21:41

Първо: Конституционно право на всеки гражданин на тази държава е да може да гласува. Вменено задължение на всеки гражданин на тази държава е да плаща данъци. Едното е в пряко свързано с другото - това според тези които знаят как се изкарват парите за данъци, не за Поршета и яхти.
Второ: Още при първите незначителни избори - сиреч за президент, хората които са отвратени от политиците ще бъдат извадени от списъците. Тогава остават тези които винаги гласуват - политическите твърди ядра, мъртвите души и купения вот. И двете величини са постоянни и вече преди всеки избори ще се знае колко струва едно депутатско място. Вече няма да има изненадващ наказателен вот, като НДСВ и ГЕРБ - при първите си победи. Вече всичко ще е под контрол и с предизвестен край. Ако тези промени в изборния кодекс останат означава, че съзнателния ми живот от 96-та до сега не е бил по-различен от този на моите родители (45г. - 89г.)

Гост

#59

2016-04-23 21:57

Защото не съм съгласна с безобразията ,които създаде парламента,относно правата ми при гласуване !

Гост

#60

2016-04-23 22:01

Защото това е едно от най- важните неща за вдно общество!
Комуняга

#61

2016-04-23 22:14

Ади няма нужда. Гласувайте си в новата Родина за парламент и президент там особено тия, дето са извън Ойропа. България е в ЕС, а ЕС скоро ще се управлява централно. Има си Ойро - парламент, ойро - правителство и ойро - президент. А, тях пък никой не ги избира, назначават се. 


Гост

#62

2016-04-23 22:41

Защото съм възмутена от опитите за игнориране на толкова представителна част от бг нацията. Ние също се вълнуваме какво се случва в страната ни и не сме безразлични, защото там сме оставили своите близки и приятели. Не искам да се чувствам безсилна да променя България!
МТ

#63 Re: Re:

2016-04-23 22:53

#32: Алексиев - Re:  

 Доста тъп анализ ;)


Гост

#64

2016-04-23 22:57

podpisah, zashtoto iskam da imam pravo da glasuvam i reshavam sadbata na rodinata si

Гост

#65

2016-04-23 23:58

Подписах, защото предложените промени ще лишат българите в Канада от правото на глас. Ние не живеем само в 2 града, където са нашите посолство и консулство, а сме пръснати по цялата територия на тази огромна държава. Същевременно смятам че използването на система за елекронно гласуване, която не е тествана ще представлява грешка.


Гост

#66

2016-04-24 00:13

Всички българи трябва да се подпишат срещу тази лудост!!

Гост

#67

2016-04-24 00:46

Ужасен ужаст.


Гост

#68

2016-04-24 01:34

Подписах, тъй като идния месец започвам кампания за промяна на метода за провеждане на парламентарни избори...;-)))

Гост

#69

2016-04-24 04:17

Очаквах да е някаква глупост, но изчетох съдържанието и подписах удовлетворен.

Гост

#70

2016-04-24 04:59

Задължително да се улесни гласуването на българите в чужбина, а не да се затруднява , както показват действията на безразсъдното Правителство.

Гост

#71

2016-04-24 05:51

Защото искам вече да се спре макането на законите в своя полза от всеки дошъл на власт

Гост

#72

2016-04-24 06:30

Управляващите в България и вода от Марс ще донесат, само и само да се задържат пак на власт! Това трябва да спре! Аз предлагам всички българи в чужбина в деня на следващите избори да започнем да изпращаме протестни еmail-и на електронните адреси на президента, премиера и председателя на Европейската комисия- денонощно!

Гост

#73

2016-04-24 06:47

Опасявам се, че че част от протестиращите не са гласували през последните 20 години.
Трябва да има група на българите в чужбина !
Не, не 4 депутата от някоя партия, а група от 10-12 депутата.
Така те ще бъдат гарант, че никой няма да може да гласува закони в ущърб на роднините им в България .
Помислете, моля, помислете !
Защо има 3 групи нациОнаЛисти, но няма група на българите от чужбина ???
Elitsa Petrova

#74 България на българите

2016-04-24 06:55

Нека се обединим "ЗА" проекта "Български Суверен", нека направим нещо по-добро заЕдно за България!

Нека заслужим това да се наричаме БЪЛГАРИ!

Който желае може да ми изпрати покана за приятелство във Фейсбук и аз ще го добавя в групата!  

ЗаЕдно ще превърнем България в Райска Градина! - кликнете тук 

АдвокатЦочев

#75

2016-04-24 07:02

Призовавам Президента Плевенлиев да наложи вето и да върне закона за изменение на ИК за преразглеждане, защото 2 милиона гласуваха на референдум за промени в избирателния закон, които не само че не се направиха, но и настоящите ми избирателни права се ограничиха. Господин Президент упражнете нашите права, които бяха погазени от продажните депутати!