Протестна нота против НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ

Страхил Димитров

#1

2016-02-02 10:01

Докога някой, ще се представя вместо нас! Какви са тия нови глупости пак. Твърдо не от мен. ПРОТИВ съм.

Зорка Михаилова

#2 относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ

2016-02-02 11:41

Според мен е неудачно съществуването на толкова Агенции,че и съветници! Българите в чужбина се обръщат към Посолствата ни за даден проблем и е по-разумно и икономично да се завиши бюджетите на Посолствата ни ,за да се усъвършенства и обслужването на българските граждани! Не са ни необходими нито Агенции,нито съветници-при все по-широкото използване на он-лайн услугите,комуникациите-те са излишни! Достатъчни са само Посолствата-та ако е необходимо да се отворят повече посолства в една държава,е по-функционално от безсмислени и бавно-да не кажа нищо-действащи Агенции и разни там измислени съвети!

Анастасов

#3 Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ

2016-02-02 12:29

#2: Зорка Михаилова - относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ 

 Зорка, по скоро Посолства и Изнесени Консулски дни ежемесечни в отдалечените райони на всички държави!


Още нещо.
Като чета какви "разсъждения" пише Гаврилов за ТУРКОТО НИ РОБСТВО, си питам какво ли би правил този човек с власт в ръцете. Цитирам "Еничарството е било вид промоция за децата." ... Пази боже. По професорски мисли не съм чел от тези! 
КАКВИ ЩАСТЛИВИ ДЕЦА ! Голям БОНУС!

емигрант

#4 Re:

2016-02-02 16:21

#1: Страхил Димитров -  

 Действително, текста на петицията е глупост. Къде разбрахте, че някой иска да ви представлява, или представя вместо вас? Свободни съчинения на Петър Анастасов. Става дума за една експертна комисия, каквито има във всяко министерство. На Анастасов му хлопа дъската.

Станимир

#5 защо петицията е анонимна?

2016-02-02 16:30

Ето как завършва тази анонимна петиция:

"Ние българите в чужбина обещаваме, че ще следим под лупа всяко действие на институциите и ще продължаваме да даваме гласност в публичното пространство за всяко нарушаване на законите или незачитане правата на всеки гражданин."

Т.е. подписалите петицията, смятат че представляват българите в чужбина? Не може ли малко по-скромно?

легитимна, легитимно, мн. легитимни, прил.

#6 НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ - легитимна, легитимно, мн. легитимни, прил.

2016-02-02 16:50

На вниманието на Петър Анастасов от остров Крит, автора на петицията, както и на Зорка Михайлова от Атина: ето как българският тълковен речник дефинира прилагателното "легитимен"

легитимна, легитимно, мн. легитимни, прил.
1. Който е законен, узаконен. Легитимна власт. Легитимни средства.
2. Който е избран по съответния законен начин, с мнозинство от гласове. Легитимен председател на партия. Легитимна комисия.

 

Дали вие твърдите, че ДАБЧ нарушава закона, като назначава експертни съвети, които да му помагат, в неговата дейност? А Вицепремиера, който е утвърдил този съвет, и той ли не познава закона? А вие познавате ли го?"

 

Защо не застанете с имената си зад тази подписка? Или се срамувате от нещо?

????????????

#7 Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ

2016-02-02 16:52

#3: Анастасов - Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ 

Наско, ти нали си борец за електронни консулски услуги, с електронен подпис? Или един ден едно, друг ден друго...

Любомир

#8

2016-02-02 17:06

Авторът на настоящата подписка, г-н Петър Анастасов от остров Крит, написа следното

"Същите тези хора самообявили се за наши представители само преди дни се „изказаха“ от името на диаспората по повод проекта „Е-консулски услуги“ за българските граждани извън страната, изразявайки мнение без да са се допитали до никого, дори изпратиха писмо до институциите на 24 декември 2015 г. Бъдете сигурни, че колкото и минимален брой хора да имат първоначален достъп до тези услуги, те ще бъдат полезни в сравнение с тоталната им липса."

 На друго място Петър Анастасов пък поснява, че 80% от хората в чужбина ще се възползват от електронните консулски услуги? Това е така, защото не е проблем те да получат при нужда електронен подпис. Ако нямате : лесно можете да получите такъв в България срещу 30 лева годишен абонамент.  По тази причина, пак според Петър Анастасов, не е нужно да се провеждат изнесени консулски дни, както бе поискано в писмо на ВОС ето тук. Той е категорично против.

Лошото консулско обслужване в чужбина обаче, както и почти липсващите консулски услуги там, ги дължим до голяма степен именно на хора, като авторите на настоящата петиция. Какво се иска всъшност в нея? Да се обедини МОН с МВнР и ДАБЧ? Да плеснем с ръце и да се прегърнем... Но така ли е в другите емигрантски държави? Представителни органи на диаспорите има във всички съседни на България държави. Изборни представителни органи на диаспората има в Португалия, Испания, Италия, Франция и другаде. Защо да нямат и българите в чужбина един такъв изборен орган, който да ги ПРЕДСТАВЛЯВА? И чиято дума да се чува от националните инсритуции и да се зачита. До кога българите в чужбина ще се държим като едно голямо стадо, което върви натам, накъдето го завърнат овчари като авторите на тази АНОНИМНА петиция?

Впрочем, Зорка Михайлова получи покана да бъде член на въпросния Консултативе съвет, покана, която тя тактично отклони. Аа... разбира се: колко по-лесно е да подписваш петиции...

 Дарик радио за новите електронни консулски услуги

Анастасов

#9 Re: НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ - легитимна, легитимно, мн. легитимни, прил.

2016-02-02 17:45

#6: легитимна, легитимно, мн. легитимни, прил. - НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ - легитимна, легитимно, мн. легитимни, прил.  

Ако всичко е ОК, защо се криете като мишки?

Нещо много разговорливи станахте изведнъж. Защо ли? 1 година се криете и се самоназначавате.

Зорка

#10 Re:

2016-02-02 18:25

#8: Любомир -  

 Може ли този,който ми е пратил поканата за този съвет да я покаже на всички!

Отправят ми много покани,но едва ли тази ще съм я пропуснала,ако действително ми е изпратена!

Анастасов

#11 Има няма година и половина от тези думи!

2016-02-02 19:09

Ето така зад гърба на диаспората ставали нещата!

Анастасов

#12 Самоизбралите се!

2016-02-02 19:13

КОЙ ВИ ИЗБИРА И НА КАКВО ОСНОВАНИЕ КАЖЕТЕ?

Смехурко

#13 Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ

2016-02-02 20:35

#3: Анастасов - Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ 

Войстващите простаци като Анастасов трябва да ги скопяват. Само така можем да спрем тяхната денонощна мастурбация.

Анастасов

#14 Re: Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ

2016-02-02 20:43

#13: Смехурко - Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ 

Смехурко, а това смешно ли Ви е.
Лицето Манов предлага от 9 - НАЦИОНАЛЕН СЪВЕТ да стане на 90 човека !
Кой е Манов и от чие име говори? На какво основание? Кой го е избрал?

 

Ivan Stanoev

#15 Re: Re: Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ

2016-02-03 11:21

#14: Анастасов - Re: Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ 

 Отлично изказване на г-н Манов! Действително, стига са говорили от наше име. Трябва да има демократична, честна процедура, чрез която емигрантите в чужбина да излъчим наши представители. Трябва да има и избирателен район в чужбина, в който да гласуваме за наши депутати.

Аз подкрепям!

Анастасов

#16 Re: Re: Re: Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ

2016-02-03 12:20

#15: Ivan Stanoev - Re: Re: Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ 

 Г-н Стоев, ето съвет в момента ИМА - наречен е Консултативен! Вие чул ли сте за него или може би сте участвате в избора на хората, знаете ли поне имената на участниците в него и КОИ ВАШИ ИНТЕРЕСИ ще защитават. Избирателен район "чужбина" няма нищо общо с това, за което се говори тук и избирани от нас депутати! Това са самоназначили се хора, не избирани от теб, мен и народа. Те работят в посока създаване на още една пречка към директната демокрация. С какво още един съвет от 80-90 овце в него ще помогне да се решат проблемите ни в чужбина.
Ето тук съм описал малко по-пълно за "подържници" на лицето МАНОВ какво имам предвид:

Очаквам сега да кажете какво Ви е мнението?
ТОВА ДЕМОКРАТИЧНА ЧЕСТНА ПРОЦЕДУРА ЛИ Е, за която споменавате? 
Ще се радвам г-н Стоев да обсъдим, защото има още доста неща.
Още информация по темата:
"За или против обществените съвети"-> https://www.facebook.com/za.ili.protiv.ste/

Въпросът е това ли е начина?
И за разлика от мишките от вос се подписвам с името си ;)

Ivan Stanoev

#17 Re: Re: Re: Re: Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ

2016-02-03 15:51

#16: Анастасов - Re: Re: Re: Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ 

 Г-н Анастасов, името ми е Станоев. Не съм участвал в избора на тези хора. Само че, доколкото разбирам от такива съвети, те не се избират а назначават. Така че, моля да смените терминологията си, тя обърква хората. Вие оспорвате правото администрацията да назначава експертни съвети ли?

 

Искам да питам също за корепонденцията на г-н Манов по-горе. Вие ли си я написахте или пък той ви я даде. Да знаете, че и при двата възможни отговора, вие нарушавате закона. Да ви ръкопляскаме ли трябва? Започва да ми смърди на този форум, май ще си запуша носа и ще изляза.


Гост

#18

2016-02-03 16:37

защото знам какво е да си слугиня в чужбина и да не можеш да изпратиш близките си в последния им земен път
Анастасов

#19 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ

2016-02-03 19:04

#17: Ivan Stanoev - Re: Re: Re: Re: Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ 

 Г-н Станоев извинявам се за името, грешно прочетено от мен. Явно все аз обърквам нещата и неразбирам!

Но явно не съм единствен, както виждам има и други питащи, но не получаващи отговори. Вижте:

 

Петя

#20 Re: защо петицията е анонимна?

2016-02-04 18:07

#5: Станимир - защо петицията е анонимна? 

 Имате право до известна степен, но си мисля как е избран т.н. Консултативен съвет към ДАБЧ и кой е предложил кандидатурите на членовете му. Аз лично за пръв път чувам за него, честно казано, а членовете му пък въобще не познавам. Според мене това се дължи на липсата на гласност от стряна на членовете му. Вие уведомен ли, че този съвет действа от Ваше име?

Анастасов

#21 Уточнение към Петя

2016-02-04 18:58

Незнам защо и дали Станимир не разбира за какво точно става въпрос, но явно най-важното е името НОМЕР 1 под нея!

Петицията е създадена от нас, група хора участващи и пишещи на страницата на "За или Пронив Обществените съвети", която съществува във facebook почти година. Въпреки, че беше изтрита след оплакване на въпросните господа, но въстановена от нас (помнете, ако искате нещо да не се загуби - винаги 3 копия, с 2 не става). Та на тази страница ние изразявахме мнение относно тези НЕИЗВЕСТНИ за диаспората ВОС - Временни обществени съвети и проблемите с тях. Също и участието на въпростине самоназначили се господа във не една уж обществено полезна инициатива, но без знание на нас българите, които уж щели да преставляват.

Та и сега се върви в тази насока. Тайни и скрити срещи без никой да знае. Показахме не едно видео и снимки, но бяхме обявени за тролове и какви ли не. Напрактика, ние сме обикновенни като вас хора и нямаме никакво лично отношение към тези хора, а само нещата касаещи всички българи. КАК И ЗАЩО те искат да променят закони без наше знание още не е уточнено. Когато има съмнения бе редна ТЕ да станат и да се представят и да направят дейноста си публична. Друг е въпросът ДАЛИ ВООБЩЕ е нужна тази тяхна дейност и посоката дали е правилна, непитали никого.

ТЕЗИ ХОРА се броят на пръстите на едната ръка. Останалите около тях са мъртви души и калинки летящи от цвят на цвят, ако капне медец, дай боже.

И най-важното, слагам снимките с името си, а не като величия страхливци. Малко ли е един да плюем по един или още хора е редно да има. Нали затова сме написали и подписалите се отдолу. Т.е. ако и вие сте на това мнение се подпишете. А и както виждам, една част от нас също са се подписали с имената си отдолу.

И целта не е 1 000 000 подписа. И с 1 подпис ПРОТЕСТНА НОТА СЕ ПРАЩА!

Идеята е проблемът да достигне до хората, пък нека диаспората прецени има или няма проблем.

Поздрави
ПЕТЪР АНАСТАСОВ
о-в КРИТ

Анастасов

#22 По темата - КОИ са хората самопредставили и самоназначили се?

2016-02-04 20:23

Когато специалистите по ръжда се опитват да бъдат политици резултата е само един. Много корозия!

Ето го родния ВОСаджия, и химик, и журналист, и политик, и анализатор, и законотворец и.... няма спирка... ВСЕ РЪЖДА!

Как е възможно една "новина" от 3 минути да се превърне в 20 минути. Ами просто поканете баш-майсторът и той ще опъне лукума подобава! А за да му се дава ефир на момчето, представете си колко е "запълнена" програмата в тази ТВ.

Вижте това видео за ИРАН, Олан, таксита, фермери, закони, бонбони, мобифони... абе политика!  Само 19 минути е!
ГОСТ ГОВОРИТЕЛ е българския французин, от Асоциация френско-български форум (как ли от NASA са го пропуснали).
линк -> ТУК

(
P.S. Манов, гледам пояните на татко ти пред няколко телевизии и интервюта. Имаш много още ръжда да жулиш, докато стигнеш на татко на нивото пред екрана. От всяка топола, топче не става.)


В това пък видео разбирам, че лицето всичколог Манов е и ДОКТОР. Невероятно, този път артистът Манов е в ролята на психолог-анализатор на проблемити с радикалния ислям след атентатите в Париж. Това, че живее в Тулуза (само на 700 км от столицата) не му пречи да коментира и този проблем! Уникално... С всяко следващо видео, което гледам този човек се убеждавам в неземните способности на тези хора в този Консултативен съвет. Ето видеото -> ТУК.

И най-интересното от аналитика доктор Манов, цитирам:

"Ужаса на тероризма не може да бъде запазен само занякъде, той може да е навсякъде.
Единаците вълци действат обикновенно по най-близкото им, там където са израстнали.
А уви радикален ислям в югозападна Франция, около Тулуза има доста клетки.
***
Става дума естествено това, което посредните години се наблюдава във Франция..
Присъствието на все повече и повече например забранени жени със цял никаб.."

 

Докторе, половин НИКАБ няма, друго какво искаше да кажеш не се разбра.

Анастасов

#23 Критериите за съветник в ДАБЧ да си от семейство Барба!

2016-02-04 22:35


Ето още един пример за НЕЛЕГИТИМНОСТ на този "съвет"!
Как пък в Тулуза има толкова специалисти на куп?

"Специалистът по избирателно право", ще ви обясни!
 Ето линка: https://www.youtube.com/watch?v=8g-OHGvpoUY

"Малко зрънце може да обърне колата, да разчупи матрицата и да доведе
един нов свеж полъх в начина на провеждане на изборите в България !"
Стефан МАНОВ

Велик, а? Но пък това зрънце се оказа много малко нещо! Да си запишете цитата!

Анастасов

#24 Re: Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ

2016-02-05 07:45

#3: Анастасов - Re: относно НЕЛЕГИТИМЕН Консултативен съвет към ДАБЧ 

Още един пример, как франко-булгаре-професόре не уважава официалния празник на Република България.
Браво на водещата, изрекла името на Асоциация Forum Franco-Bulgare като "Българско-Френски форум". Ако имаше поне малко патриотизъм от бившия председател на този форум и заместника му, това би било редното название, с думата България отпред. Но да оставим името и да чуем казаното във видеото от първо лице, единствено число -> ТУК.

 

 


Гост

#25

2016-02-05 21:37

Фрапиращо е консултантството на един оторизиран държавен служител от повече от двама съветници ,,или така да се каже сукалчета на държавна гърда “