Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Quoted post

Аманотпушачи

#910 Re: Re:

2012-12-13 15:07

#904: - Re:  

 

Извинявам се за въпроса, но виждали ли сте по света как изглеждат тези стаи за пушачи ???? Не са въобще топли, вътре е като хладилник и през зимата и през лятото, защото такова е изскването за вентилацията, да не премине и грам дим към непушещите. За България тези стаи не са приложими, защото мнозинството пуши. По света стаите за пушене, когато ги имаше, бяха малки отделени от заведението помещения, в които смърдеше ужасно и беше такъв студ, че вярвайте ми ще ви се прииска да си пушите на вън. В България от друга страна, как си представяте в заведение за сто човека на пример, да сложите стая за пушачи за десет човека. Гаранция, че от тези сто, деветдесет и пет пушат, как точно ще се съберат в стаичката за пушене. Или предлагате да изолират хората, които никому не вредят, като наказани да се хранят, защото са виновни, че не пушат и не искат да са пасивни пушачи.

Отговори


Гост

#912 Re: Re: Re:

2012-12-13 15:13:44

#910: Аманотпушачи - Re: Re:

Виждала съм много- професията ми е такава, че пътувам често къде ли не. В доста ресторанти и заведения изобщо не се пуши. Никъде не съм срещала такива стаи, каквито описахте. В доста заведения, обаче, когао влезнеш те питат : за пушачи или не". Много често поради хората с които съм била съм влизала и сядала в зала за непушачи- там изобщо не се усеща цигарен дим. Вярно, че е въпрос на финансови възможности такива инсталаций, но ако дадено заведение разполага с такава възможност защо да не го направи?