НЕ на проектите "ТРАКИЯ БЕЗ ГРАНИЦИ" и "ЕВРОРЕГИОН ТРАКИЯ"

Quoted post

гражданин

#40 изгубени в превода

2013-11-24 12:00

Тъжно ми е като ви чета: толкова посредственост и липса на култура. Понятието "Еврорегион" съществува доста отдавна и всеки желаещ може да се информира, например тук http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BE%D0%BD Противно на това, което изглежда си мислите, Еврорегионите са създадени именно за да компенсират факта, че не всички държави членуват в ЕС. Така Еврорегион "Адриатика" включва и Албания и Босна, все държави, които не са членки на ЕС. Идеята е, да се стимулира презграничното сътрудничество и обмен, в полза на всички. За всички, които мислят, че киселото мляко не може да се кваси като минем македонската, гръцкатата или турската граница, трябва да се каже, че са се заблудили. Лактобацилус булгарикус не признава балканските граници. Еврорегиони има и с участието на Украйна, Русия... Ако има проблем, то е в незнанието и нежеланието на Бай Ганьо да се информира.

Отговори


Гост

#47 проблем...

2013-11-24 18:54:08

#40: гражданин - изгубени в превода

'Ако има проблем, то е в незнанието и нежеланието на Бай Ганьо да се информира.' Ne mojem da povyrvame, che tova go pishe bulgarin...Yvno e ot 'horata' na premyankov, koito e tyrchin i ima interesi da aplikira tezi 'proekti'.. Osven tova my se plashta dobre:))) Sorko satana- bezmozachen im plashta dobre s falshivi fiat money,,, A nie sme izkluchitelno Dobre Informirani, nabludavame tozi antichoveshki prozes okolo 15 a moje i poveche godini i znaem za kakvo i ot koi se pravi:((( Bulgaria nyama nyjda ot tezi proekti! Tya e velika darjava i moje sama da se opravi!!! Da se pomolim za dyshata na 'grajdanin',, i vsichki podobni na nego da napyskata Bulgaria... nyamame nyjda ot gnili yabalki

Бесарабец БГ

#51 Re: изгубени в превода

2013-11-24 20:20:34

#40: гражданин - изгубени в превода

Наистина, не ми е ясно напълно за "еврорегиона", обаче, отворени граници - разбирам, като "отворена врата за Турция в бившата Румелия". Нали, така е очертана територия на България? Не е ли достатъчен намек? Затова и написах свой коментар.

Б.Д.

#56 Re: изгубени в превода

2013-11-25 08:25:20

#40: гражданин - изгубени в превода

За тези, които ни обвиняват в "ПОСРЕДСТВЕНОСТ И ЛИПСА НА КУЛТУРА", нека да бъдат така добри да прочетат едно много добре аргументирано експертно мнение по въпроса

http://www.ideyazabulgaria.org/index.php?option=com_content&view=article&id=3107:2011-07-17-19-25-49&catid=116:eb-slavkova&Itemid=202

Боклук си ти

#178 Re: изгубени в превода

2014-04-30 09:45:11

#40: гражданин - изгубени в превода

Маминката ти тъпа, предател гнусен!!!