Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Бивш пушач, НО ЦИГАРИТЕ НЕ МИ ПРЕЧАТ!

/ #1199 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Тема

2012-12-18 22:31

#1194: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Тема

Ти дали четеш и вникваш в мисълта на написаното? Човекът ясно е казал, че в Япония ИМА ОБОСОБЕНИ МЕСТА за пушене.  Не е ли по-добре да има такива места, такива заведения, отколкото пушачите да са вън на студа и да ти духат в лицето дим? Аз НЕ искам да ти пуша, не искам да пуша пред децата, нито да преча на някой. На кой точно ще пречи ако има такива заведения само за пушачи? Хайде, няма да са много "луксозни" за да не се дразнят непушачите че не могат да ги посещават. Явно и на теб няма да ти пречат, нали?  Знаеш ли, обаче, на кого ще му пречат? Ще пречат на управляващите, и знаеш ли защо? Защото тогава ще се види оборотите и посещаемостта на тези заведения, тогава ще "лъсне" истината, която ресторантьорите "пеят" от 1-2 месеца. И ББ Тиквата ще разбере накъде духа вятъра. Как може така да се оставите да ви манипулират. Пак повтарям, а предполагам и повечето пушачи ще се съгласят, че е по-добре да влезнеш в място за пушачи за да запалиш 1 цигара, отколкото да пушиш по спирки, улици, ПРЕД УЧИЛИЩА...

И на последно място- понеже работя в сферата на здравеопазването, та затова са ми ясни всички здравни каси, рамкови договори и т.н. Само да ти кажа, че са в ПЪТИ повече смъртните случаи от инфаркти, дължащи се на СТРЕС, ВРЕДНИ ХРАНИ, НАДНОРМЕНО ТЕГЛО, отколкото от никотин- 7:1 е съотношението в полза на изброеното от мен.

Хайде със здраве!