Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Един от вас

/ #662 Re:

2012-12-12 20:12

о

#1: ivа посещавам заведения o_rachev - во става дума за д

Аз не мога да разбера какво точно им пречи на хората, които не пушат, да съществуват заведения и за хора, които пушат. Въпрос на ЛИЧЕН избор е къде ще отиде даден човек. Аз няма да посещавам заведенията или залите в заведенията, в които не се пуши, защото това е моя ЛИЧЕН избор. Не виждам проблем хората, които не желаят да се пуши в дадено заведение или част от него да не посещават тези места и това СЪЩО Е ЛИЧЕН избор. Мисля, че отново става дума за добре познатата на всички българска логика "Не е важно аз да съм добре, а важното е Вуте да е зле" Аз, от едно известно време наблюдавам нарочно заведенията, които преди това посещавах с удоволствие и,  които няма да посетя при положение на тази забрана и знаете ли какво ме удивлява? При положение, че в тях не се пуши поради забраната, НЕпушачите НЕ ги посещават. Заведенията са пусти дори петък и събота вечер, за които преди тази забрана местата бяха заети с предварителна заявка дни преди това. Скъпи НЕпушачи защо не посещавате заведенията?  Ние пушачите, както казах и преди направихме своя ЛИЧЕН избор и няма да посещаваме заведения в които плащаме наравно с всички, но правата ни са нарушени. Просто си пушим в къщи. А вие имате право на избор, защо не се възползвате? Нали обещахте, че само да НЕ се пуши и всички вие ще напълните заведенията. Сега, когато отново чета вашите коментари оставам с  впечатление, че  основното ви искане е пушачите да посещават заведения в които не се пуши и да бъдат "превъзпитавани", чрез абсолютно ограничение на личния им избор- нещо като "обществена комуна", а не това, че някакви ваши права са били нарушени. Просто оставете всеки да има право на избор.