Промяна на чл105 от СК и отпадане на “тайната на осиновяването“


Гост

/ #131

2014-06-27 14:30

''А към момента в България почти няма спечелени дела за разкриване на произхода, затова изобщо не смятам да губим време, нерви и пари като завеждаме дело...'' Уважаема ТАТА, благодаря за инфото. Изглежда няма смисъл, както казвате и Вие, да се водят дела за признаване на произхода, защото това е предварително загубена кауза...за съжаление. Интересно, ако някой прокурор, съдия, или друг правосъдник има същия (като нашите) проблеми...???? Това ми изглежда изключително неуважително и унизително - да се третират нормални, възрастни хора като някакви животинки,, червейчета - дошли отнякъде, помотали се на света, и после изчезнали...без да знаят род, произход, а някои са осиновени в други държави та дори не знаят националността си:((( Действително имаме нужда от много сериозни промени и тази петиция е много навременна. Аз знам двама човека, които са си намерили корените. Единят беше моя съученичка, която случайно (докато се рови в мазето за някакви архивни документи) намира документ за осиновяването си. Тя отиде и намери майка си, която живееше в друг град. Другият беше моя братовчедка, дадена от леля ми, когато е била 5 месеца...просто не е имало друг начин. След като умират двамата й осиновители, тя също намира в документите, оставени от тях, документ за осиновяване и чрез него ни намери, или по-точно моята леля. Има начини, желаем УСПЕХ на всички, които търсят;))))