Да се инкриминират трудово-правните нарушения на работодателя!


Гост

/ #12

2011-06-15 12:55

Подписах се,тъй като принципно съм съгласен,но имайте прдвид,че държавата по никакъв начин не стимулира работодателите да са изрядни,нито им оказва помощ за откриване на нови работни места,така че много са нещата,които не са в ред!Трябва изцяло да се променят отношенията работодател-държава,но дано съм жив да го видя!:) Измислените синдикати КНСБ и Подкрепа по никакъв начин не показват,че имат нещо общо с работниците! Трябват истински синдикати,каквито има в Щатите,където ако искаш да наемеш някого синдиката ти казва колко ще се плаща на работника и при какво работно време!Цялата система на държавата за обезщетения и помощи е толкова мухлясала,че не става нищо от нея,затова и работодателите си карат така,дето се вика:"Защо да ти плащам като мога да не ти платя?",аз самия скоро също имах проблем,но като изпратих Агенцията по труда и нещата се уредиха поне по трудов договор,а иначе и толкова нямаше да има,така че и ние сами трябва да си търсим правата,а не само да чакаме на държавата,само много хора не се информират!!!!Препоръчвам на всеки да прочете поне най-важните точки от Кодекса на труда,които се отнасят за трудовите договори,отпуски и обезщетения,така ще знаете какво точно е нарушението на работодателя и кои права са нарушени,и какви мерки могат да се вземат!!