Петиция към главния прокурор Борис Велчев

С. А.

/ #1097 Re: Re: Re:

2011-05-24 00:09

#1059: - Re: Re:

Това ми е примерно 5тия коментар... Затова не писах всичко отначало. Аз съм ЗА равни права, но се получава така че малцинствата имат повече права от народа.

А ако си се родил в България, ако знаеш бъгларския много по-добре от турския и ако ходиш в Турция само на почивка /има много такива :)/... Да, според мен си си чист българин!

Относто Тошово време... А като си изпродадохте имотите и си се върнахте в Турция... Там не ви хареса и се върнахте тук. Бихте, клахте, влакове взривявахте... Българите не пускаха децата си на училище, защото вие бяхте с ножове по улиците... Стотици невинни българи бяха заклани от вероятно бащите и дядовците ви. ВИЕ искахте Варна да ви стане столица на новата турска държава вътре в България... Даже карта си бяхте начертали! И бай Тошо просто каза НЕ. Някак си не мисля, че е честно... Нито, че е само наша грешката. Да, ние имаме 1 милион грешки спрямо вас, но и вие също...

Относно робството, не преди 600, а преди по-малко от 200 години сме освободени, но не... Затова нямате вина нито вие, нито бащите ви... Говорим за поколения назад...

Относно сегашното положение, всички трябва да имаме РАВНИ права. Независимо дали сме "българи" или турци. Но да не се получава така, че вие имате повече права, само защото сте малцинство. ВИЕ НЕ сте малцинство :))

Има села, в които населението е основно турско и там българите са подложени на много по-голям терор отколкото турците в града. НЕ МОЖЕ да си купят храна, ако не си я поръчат на турски, в турския магазин...Иначе умират от глад...

Пак казвам. Грешките са и от двете страни.